ЕУ солидарна со сојузниците во Сирија


3 копии

Инспекторите на Организацијата за забрана на хемиското оружје (OPCW) пристигнале во саботата во сирискиот град Дума и веќе посетиле една локација, каде што на ...
| | веќе видена | слични

Американските, британските и француските удари на Сирија не биле толку успешни, иако американскиот претседател Доналд Tрамп ги пофалил со зборовите - "Мисија ...
| | веќе видена | слични

Руските власти тврдат дека пред САД и сојузниците да ја нападнат Сирија, тие им покажале кои се црвените линии за Москва и велат дека истите не биле погазени. ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Со нападите што САД ги изведоа во Сирија во саботата заедно со Велика Британија и Франција, му нанесоа штети на сирискиот мировен процес, оцени денеска рускиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Договорот од Преспа е добар и ќе ги отвори вратите на ЕУ и на НАТО и со него се зачувани македонскиот јазик и идентитет е позицијата што ја застапува ...
сите 452 | | | веќе видена

Македонија и Шведска имаат исклучително позитивни и пријателски политички односи, што претставува широк потенцијал за соработка и на двете економии. Ова го ...
сите 157 | | | веќе видена

Кривична пријава е покрената против мажот од Мала Речица, кој е осомничен за убиство на неговата сопруга. Секторот за внатрешни работи Тетово денеска поднесе ...
сите 109 | | | веќе видена

Со ребалансот на буџетот и измените што ги најави министерот за финансии, Драган Тевдовски, доколку нема нови предвремени избори, власта планира да ги покрива ...
сите 96 | | | веќе видена

Големата борба која со месеци ја очекуваа фантатиците на УФЦ останаа шокирани од расплетот во Лас Вегас, не поради пбоедата на Хабиб Нурмагомедов, туку поради ...
сите 162 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка му одреди мерка притвор од 30 дена на лицето кај кое беа пронајдени околу три килограми марихуана при царинска проверка на ...
сите 157 | | | веќе видена

Во телевизиската најава на ABC нагласено е дека во разговорот немало забранети прашања. Меланија Трамп, првата дама на Соединетите Американски Држави, е веќе ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ солидарна со сојузниците во Сирија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: