Што им пишал Груевски на челниците од ЕУ?


12 копии

Пред да избега од Македонија и да побара азил во Унгарија, бившиот премиер на Македонија, Никола Груевски, им пратил писмо од 6 страни на првите лица на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пред да побара азил, на 16 октомври поранешниот премиер Никола Груевски им пишал на челниците од Европската Унија. Тој во писмото се жали на политички прогон ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на три опозициски партии застапени во унгарскиот парламент објавија отворено писмо во врска со азилот за Никола Груевски, во кое оценуваат дека тоа е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Унгарската опозиција продолжува со жестоките критики кон Орбан за азилот на Груевски. Социјалистичката партија, Дијалог за Унгарија и Демократската коалиција, ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Лидерите на три опозициски партии во унгарскиот Парламент во заедничко писмо ја оценуваат како „срамна” одлуката на владата на Виктор Орбан да му додели азил ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Павле Богоевски веќе нема кредибилитет да ги претставува граѓаните во Собранието на Република Македонија и заради тоа мора да си поднесе неотповиклива оставка, ...
сите 308 | | | веќе видена

Престижниот Форбс со пофални зборови за нашата претставничка на Евровизија, Тамара Тодевска. Тие истакнаа дека со нејзиниот одличен настап ја направија ...
сите 239 | | | веќе видена

Данкан Лоренс и ја донесе победата на Холандија на Евросонг и тоа по цели 44 години. Интересно е дека пред финалето кладилниците на 24 – годишниот Холанѓанец ...
сите 307 | | | веќе видена

Полека но сигурно летото ни доаѓа а тоа може да се забележи по поизразениот топол бран кој кај нас ќе стигне од овој викенд па и во текот на следната недела и ...
сите 206 | | | веќе видена

Професорот Денко Малески е назначен за надворешен соработник во кабинетот на претседателот Стево Пендаровски. Неговото име се споменуваше како кандидат за ...
сите 281 | | | веќе видена

Неколку европски лидери се обидуваа да ја убедат германската канцеларка Ангела Меркел, на самитот во Романија на 9 мај, да ја прифати позицијата претседател на ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што им пишал Груевски на челниците од ЕУ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: