Денот на вашето раѓање открива какви сте во љубовта

2 копии

Деновите во неделата ги добиле имињата по седумте најпознати планети и природни сателити, а се верува дека денот на раѓање има големо влијание врз карактерот на човекот и неговиот животен пат. Погледнете што открива денот на кој сте родени за вас, вашите потреби и очекувањата во љубовта.Понеделник – Ден под влијание на Месечината Жена – Вие сте чувствителни и нежни и секогаш го следите своето срце. Уживате во хармоничниот живот, па поради тоа знаете да сè прилагодите на партнерот и да му сè вовлечете под кожа. Своите чувства ги споделувате со другите, а до целосен израз доаѓате во улога на мајка. Ви се допаѓаат стабилни и искрени мажи, а во љубовта барате сигурност. Мажи – Поседувате богата фантазија. Вие не сакате да бидете сами, па утеха барате во нежните чувства кои другите ги покажуваат кон вас. Многу сте посветени на членовите на вашето семејството, бидејќи само во нивна близина, ја пронаоѓате вистинската среќа и создавање.Вторник – Ден под влијание на Марс Жена – Вие сте многу страсни и знаете да ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03-20.04) Ќе бидете емотивно нестабилни, што најповеќе ќе се одрази на вашиот приватен живот, но и доста негативно ќе делува и врз вашите работни задачи. Опасноста да влезете во кавги со околината е многу голема. Ова не е добар ден за да започнете со поголеми работи, но не треба да се плашите и од поголеми неуспеси затоа што секогаш неможе да биде се во најобар ред. Здравје: внимавајте на вратот и долниот дел на стомакот. Бик (21.04 – 21.05) Имате доби пријатели и сигурно не сакате да ги изгубите. Секако дека имате многу работи и обврски, но и пријателството е нешто за што треба да одвоите време. Повикајте пријатели ако не за нешто друго барем да му кажете дека мислите на нив иако не ги гледате често. Анализата на некои проекти и планирања за во иднина можат да се покажат многу поважни одколку од конкретните акции за кои сеуште не сте подготвени. Близнаци (21.05 – 22.06) Ќе почуствувате големи ограничувања на работното место. За жал ви престојат проблеми поради некоја работа од минатото, а исто така ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Прочитајте што ви предвидуваат ѕвездите за оваа недела. ОВЕН Работа Проблемите од минатата недела премногу ве затворија во себе, па така неделава ќе сакате да се повлечете во себе се додека на некои од нив не им дојде крајот. Вашите идеали ве доведоа во незавидна положба, па сега преиспитувате дали да ги менувате нив или да вложите дополнителни напори за да ги достигнете. Односите со околината ви се доста нестабилни и крајно е време да се обидете да ја поправите таквата ситуација. Нависитна во моментот треба да бидете потолерантни, а влегувањето во расправии без причина само може уште повеќе да ги разниша односите со соработниците. Љубов Во љубовта ќе имате повеќе среќа. Вашиот партнер ве разбира, а тоа во моментот и најповеќе ви треба. Слободните претставници имаат одлични шанси но се обидуваат да ја најдете вистинската личност. Ако сте во брак ќе бидете помалку себични и ќе размислувате така како што вас во моментот ви одговара. Здравје Солидно, внимавајте во сообраќајот. БИК Работа Ќе се соочите со ...
| | веќе видена | слични

Овен (22.03 – 20.04) Работа : Меркур се враќа наназад низ вашето поле на комуникација, па некои планови повторно ќе ги преиспитувате.Во текот на неделата и Сонцето ќе му се придружи на Меркур во третото поле што ќе ги погоди бизнис луѓето да направат нова стратегија на стар начиин или да преобликуваат стари планови во нов смер.Посебна корист имаат оние кои патуваат или работата им е врзана за клиентела која работи и живее на други простори.На останатите ќе им се наметнат стари обврски кои мораат под итно да ги приведат кон крај.Во секој случај расположението ви е многу подобро отколку во текот на претходната недела.Младата месечина е во вашата втора куќа која е поврзана со финансиите, но и со семејството, што ќе допринесува ситуацијата на овој план да се стабилизира. Љубов : Можеби ќе се појави стара љубов или симпатија уште од тинејџерските денови.Ова посебно важи за слободните од овој знак.Можеби на крајот ќе се потврди едно навистина вредно пријателство, но во секој случај ќе поминете одлични моменти со ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03-20.04) Не си дозволувајте да се спуштите на некое ниво кое воопшто не ви прилега на вашата природа. Вашето живеење станува се подобро но внимавајте да останете на тоа ниво. Финансиската состојба особено ќе ве израдува. Зголемувањето на ритамот може да биде штетно на вашето здравје. Не претерувајте со вашата љубомора и бидете повнимателни во односот со партнерот. Бик (21.04 – 21.05) Многу убаво ќе се чуствувате. Настојувајте што подобро да ги искористите поволните аспекти. Дружете се со луѓето, бидејќи тоа ве освежува и ви дава сила. Енергетски ќе се чуствувате добро и само малку работи ќе ве заморуваат. Многу ќе ви користи движење и патување. Едноставно не пропуштајте ни една прилика за да се забавувате и да го правите она што ве весели. Здравјето ви е одлично. Близнаци (21.05 – 22.06) Доколку ви биде потребна подршка од страна воопшто нека не ве изненадува нејзиниот недостаток. Ќе морате некои работи сами да ги завршите, да се ангажирате повеќе одколку што сте планирале што може кон крајот на ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03 – 20.04) ЉУБОВ: Понекогаш ви се чини дека семејството и партнерот бараат премногу од вас, а оваа недела ќе биде токму таква. Потребен ви е одмор и мир, па затоа наместо да се карате со нив, кажете го тоа јасно и гласно. РАБОТА: Во текот на неделата можно е да дојде до нагло подобрување на односите со некое лице кое е исклучително важно за вашата кариера. Ќе сфатите што досега ве попречувало и ќе направите важен чекор напред. ЗДРАВЈЕ: Одмор, одмор и само одмор, во секој момент кога тоа е можно. Бик (21.04 – 21.05) ЉУБОВ: Иако во последно време сте малку збунети од случувањата околу вас, работите конечно се смириле и сега вие сфаќате што треба да направите. Ви претстои прекрасен период во кој љубовниот план ќе ви носи голема среќа. РАБОТА: Венера, вашиот владател, поминува низ Рак, а тоа ќе ви помогне да ги решите проблемите и да имате појасна и поквалитетна комуникација со луѓето кои ви се важни на деловен план. ЗДРАВЈЕ: Внимавајте со храната, малку претеравте. Близнаци (22.05 – 22.06) ЉУБОВ: ...
| | веќе видена | слични

ОВЕН Работа Проблемите од минатата недела премногу ве затворија во себе, па така неделава ќе сакате да се повлечете во себе се додека на некои од нив не им дојде крајот. Вашите идеали ве доведоа во незавидна положба, па сега преиспитувате дали да ги менувате нив или да вложите дополнителни напори за да ги достигнете. Односите со околината ви се доста нестабилни и крајно е време да се обидете да ја поправите таквата ситуација. Нависитна во моментот треба да бидете потолерантни, а влегувањето во расправии без причина само може уште повеќе да ги разниша односите со соработниците. Љубов Во љубовта ќе имате повеќе среќа. Вашиот партнер ве разбира, а тоа во моментот и најповеќе ви треба. Слободните претставници имаат одлични шанси но се обидуваат да ја најдете вистинската личност. Ако сте во брак ќе бидете помалку себични и ќе размислувате така како што вас во моментот ви одговара. Здравје Солидно, внимавајте во сообраќајот. БИК Работа Ќе се соочите со реалноста. Трезвено размислувате и јасно знаете што сакате, а ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03 – 20.04) Денес е ден за опуштање, одмор и уживање. Одличен ден за патување. Ако не можете да си дозволите некое кратко патување, уживајте во некои други можности кои ви ги нуди денот. Не се оптеретувајте со ништо и препуштете му се на уживањето. Бик (21.04 – 21.05) Целата ваша енергија сте ја насочиле кон деловниот успех. Потребна ви е практична организација на работата и се ќе направите како што треба. Внимавајте малите пречки на работа да не ве изнервираат со цел да не ви го нарушат вниманието. Овој ден е доста продуктивен, ќе завршите многу нешта. Близнаци (22.05 – 22.06) Погледнете малку околу себе, ќе ја воочите убавината на светот и своите блиски. Препуштете му се на уживањето со нив и зајакнете ја вашата емотивна страна. Сепак не претерувајте со задоволувањето на туѓите желби. Задоволете и некоја ваша желба и ќе бидете неизмерно среќни. Рак (22.06 – 22.07) Денес сте расположени за шефување и целосна контрола над се што се случува покрај вас, како на работа, така и во приватниот живот. Иако ...
| | веќе видена | слични

Некои самохрани родители не ни помислуваат да започнат ново љубовно поглавје во својот живот. Тоа е нормално, бидејќи љубовните состаноци знаат да одземат многу време, трпение или да разочараат додека го пронајдеме вистинскиот партнер или партнерка. Не се лишувајте од љубовта, туку следете го овој водич кој ќе ви помогне за поуспешни состаноци: 1. Вие одлучувате - Не избрзувајте доколку не се чувствувате подготвени за состаноци и запознавање на потенцијални партнери. Земете си време онолку колку што ви е вам потребно. 2. Разграничете ја љубовта од семејството - Тоа не значи дека треба да криете дека имате деца, туку поставете граница помеѓу семејството и љубовта. Не го запознавајте партнерот или партнерката со вашите деца веднаш, почекајте додека врската стане посериозна. 3. Очекувајте разни емоции - Од една страна можеби ќе бидете возбудени, од друга страна можеби ќе се почувствувате разочарано поради некои минати искуства. Но запомнете, ова е нов почеток и ретко работите се црни и бели, погледнете ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03 – 20.04) Одговорностите ви го насочуваат патот по кој ќе треба да се движите. Соработниците ќе ви бидат проблематични. Луѓето ќе бараат совети и одговори од вас, затоа бидете подготвени за нови предизвици. Оставате повеќе порстор и време за да дознаете повеќе информации. Некоја нова информација ќе го разбранува вашето срце. Бик (21.04 – 21.05) Време е да покажете на дело што сте способни да направите. Помогнете некому мал подарок, дарувајте одредена сума. Секое добро дело ќе ви се врати како бумеранг. Не бидете скептични. Светот е убаво место за живеење, но само ако вие си го направите такво. Блиските лица јавно ќе ви покажат колку им значите. Близнаци (22.05 – 22.06) Завртени сте кон пријателите и оние кои ви нудат некаков вид на помош за вашите проблеми. Разговорите во четири очи можат да бидат многу успешни. Иако имате намера некого да го убедите да го прифати вашиот стил на работа, сеуште не сте одлучиле како да го направите тоа. Сепак, овој ден ви нуди можност да најдете некое компромисно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денот на вашето раѓање открива какви сте во љубовта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: