Хелсиншкиот комитет: Оправдано е граѓаните со закон да се обврзат на вакцинација


8 копии

Хелсиншкиот комитет за човекови права смета дека е оправдано граѓаните со закон да се обврзат на вакцинација против болести чие спречување е во интерес на ...
| | веќе видена | слични

Постапувајќи по претставка на Хелсиншкиот комитет за човекови права, Комисијата за заштита од дискриминација утврди директна дискриминација врз основа на пол ...
| | веќе видена | слични
6 копии

И додека Mинистерсвото за здравство и Mинистерството за образование и наука донесат конечна одлука за тоа дали невакцинираните деца ќе се примаат на училиште ...
| | веќе видена | слични

Родителите на социјалните мрежи бараат совет каде да се обратат за помош доколку нивното невакцинирано дете не биде примено на училиште. Некои од родителите ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претставници на граѓанските организации кои беа опфатени со процесот на „десоросоизација“ на кој во 2016 година повика Никола Груевски, денеска го поздравија ...
| | веќе видена | слични

На прашањето за оданочување на невладините организации, претседателката на Хелсиншкиот комитет за човекови права, Уранија Пировска во интервју за 1ТВ вели дека ...
| | веќе видена | слични

Владата дала позитивно мислење, а Собранието донело автентично толкување на законот со кое се појаснува дека граѓанските организации не треба да плаќаат ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ партијата заштитник на криминалот се уште молчи и не кажува кога нивните пратеници кои се обвинети во судски процеси ќе покажат морална одговорност ...
сите 349 | | | веќе видена

Присуството на САД на Блискиот Исток е најслабо во историјата, изјави заменик-командантот на иранската елитна Револуционерна гарда, контра-адмирал Али ...
сите 154 | | | веќе видена

Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх во "аферата Ибица" и натаму е мистерија, иако веќе со денови на социјалните мрежи кружи ...
сите 150 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хелсиншкиот комитет: Оправдано е граѓаните со закон да се обврзат на вакцинација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: