Двајцата космонаути не се во опасност по хаваријата откако беше лансирана ракетата „Сојуз МС-10“


4 копии

При лансирање на рускиот носач на ракети „Сојуз МС-10“ од космодромот Бајконур кон Меѓународната вселенска станица се случи хаварија. Двајцата члена на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

При лансирањето на ракетата „Сојуз“ кон Меѓународната вселенска станица, се случи сериозен дефект на носачот.That’s not the Korolev’s cross.FUUUUUUUUUCK!!! ...
| | веќе видена | слични

Се случи хаварија на космодромот Бајконур денеска при лансирање на рускиот носач на ракети „Сојуз МС-10“. Во носачот на ракти имаше двајца космунаути Алексеј ...
| | веќе видена | слични

Американскиот и рускиот астронаут Ник Хаг и Алексеј Овчињин денеска успешно се спуштија на подрачјето на Казахстан, откако нивната ракета Сојуз се расипа ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ракетата „Фалкон 9“ го понесе во орбитата сателитот „„Saocom 1a“ полетувајќи од воздухопловната база Ванденберг, северозападно од Лос Анџелес. Ракетата успешно ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „Спејс екс“ на претприемачот Илон Маск успешно лансира сателит во вселената од западниот брег на САД, притоа воодушевувајќи голем број корисници на ...
| | веќе видена | слични

Со ракетата Big Falcon Rocket до 2023-та година вселенските туристи ќе тргнат на пат кон Месечината, а конечната цел на Илон Маск е освојување на Марс. Откако ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 162 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 205 | | | веќе видена

„Некој знаел дека ќе се случи она што се случи на 27 април и не беше присутен. Немаше друга причина одредени претседатели на политички партии да не бидат ...
сите 142 | | | веќе видена

Градоначалникот Шилегов да внимава што зборува, му порачаа здравствените работници кои во моментов му се премногу бесни на скопскиот градоначалник. Во изјавите ...
сите 89 | | | веќе видена

Владата на Р. Македонија како овластен предлагач за уставни измени во рок од два дена треба да достави сублимиран извештај од јавните дискусии за главните ...
сите 202 | | | веќе видена

И покрај помирувачкиот тон на францускиот претседател Емануел Макрон и ветувањата за поголема минимална плата за 100 евра и намалени даноци за пензионерите и ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двајцата космонаути не се во опасност по хаваријата откако беше лансирана ракетата „Сојуз МС-10“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: