Грчкиот премиер ја презема одговорноста за катастрофалните пожари


Грчкиот премиер Алексис Ципрас ја презема политичката одговорност за пожарите во кои загинаа најмалку 87 луѓе и предизвика критики од опозицијата дека владата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тоскас повторно понуди оставка , откако тоа го направи минатата недела , кога беше прогласено завршување на вонредната состојба воведена поради катастрофалните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Грчкиот министер за цивилна заштита Никос Тоскас поднесе оставка од функцијата, по катастрофалните пожари во Грција, во кои животот го загубија 88 луѓе, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Грчкиот премиер ја прифати оставката на надлежниот министер за цивилна заштита на денешната нивна средба, јави дописничката на МИА од Атина. Никос Тоскас ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот морнарички офицер Панајотис Стаматис го тужи грчкиот премиер, министрите и другите одговорни лица за криминални активности и несовесно вршење на ...
| | веќе видена | слични

Поранешен морнарички официр Панајотис Стаматис го тужи грчкиот премиер, министерот и сите државници за криминални активности, убиство и занемарување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу 80 кучиња скитници биле заловени и соодветно третирани во изминатите четири месеци во Кавадарци, информираше денеска Петар Камчев од Јавното ...
сите 137 | | | веќе видена

Кога на 28 јуни 1914 година Гаврило Принцип како резултат на околности кои се уште се истражуваат во историјата успева да изврши атентат врз надвојводата Франц ...
сите 175 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп се најде на удар на критики, зошто не го посетил меморијалниот центар на американските војници во Франција. Белата куќа ...
сите 86 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – МВР ќе поднесе соодветни пријави против Јанко Бачев и демонстрантите кои протестираа пред куќите на пратениците од ...
сите 101 | | | веќе видена

Според Влатко Ѓорчев, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, најавените налепници на автомобилите, не се решение за чистење на воздухот, и порача Заев, Макрадули и ...
сите 19 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и пионот Мицкоски се ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грчкиот премиер ја презема одговорноста за катастрофалните пожари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: