Укината осудителната пресуда за екс градоначалникот на Кавадарци


Пресудата што ја донесе судијата Нухи Рустеми од Основниот суд Скопје 2 по тужбата за клевета на Али Ахмети и Муса Џафери против поранешниот разузнавач ...
| | веќе видена | слични

Во септември екс разузнавачот Слободан Богоевски повторно ќе се соочи на суд со челниците на ДУИ, Али Ахмети и Муса Џафери по тужбата за клевета и навреда кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Апелациониот суд во Скопје ја укина пресудата по тужбата за клевета и навреда против ексразузнавачот Слободан Богоевски, која ја поднесоа Али Ахмети и Муса ...
| | веќе видена | слични
9 копии
3 копии

Апелацискиот суд Скопје ја укина пресудата со која поранешниот кавадаречки градоначалник Александар Панов беше осуден за поткуп при избори и гласање. Дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 73 | | | веќе видена

Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа на три возила што денеска околу 12:30 часот се случила на регионалниот пат Желино-Групчин, ...
сите 195 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 110 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите нации Антонио Гутереш изјави дека принципот на мултикултуризам е на удар, посебно сега, кога е најпотребен. Во обраќањето ...
сите 71 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Калишкиот манастирски комплекс го сочинуваат четири светилишта, две пештерски цркви посветени на Богородица и Атанасиј Велики и уште две цркви едната посветена ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Укината осудителната пресуда за екс градоначалникот на Кавадарци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: