Федерацијата на планинари формира комисија за случајот со двајцата загинати планинари


5 копии

Федерацијата на планинарски спортови на Македонија формира специјална комисија која ќе ги анализира околностите под кои загинаа планинарите Калина Велевска и ...
| | веќе видена | слични

Во соопштението објавено на нивната веб страницата се истакнува дека комисијата е составена од нивни членови и експерти кои по добивањето на сите релевантни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Федерацијата на планинарски спортови на Македонија оформи специјална комисија, составена од нивни членови и екперти кои ќе ги анализираат околностите под кои ...
| | веќе видена | слични

Планинарската федерација ќе формира комисија, со која ќе го испитува инцидентот во кој загинаа двајца македонски планинари во околината на Воден, на планината ...
| | веќе видена | слични
5 копии
9 копии

Навистина е згрозувачки повикот на квази планинарското друштво „Трансверзалец„ од чие дилетанство, кое се граничи со умисла, загинаа нашите две деца Калина и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По завршената обдукција во болницата во Воден телата на загинатите планинари Калина Велевска и Александар Миновски денеска со автомобил пристигнале во ...
| | веќе видена | слични

Семејствата на младите планинари Калина Велевска и Александар Миновски, кои загинаа на Кајмакчалан, испратија писмо до Планинарскиот сојуз на Македонија, и ...
| | веќе видена | слични

Планинарскиот сојуз на Македонија треба итно да го преиспита случајот за да се утврди евентулната одговорност затоа што има неколку противречни верзии за ...
| | веќе видена | слични

Ако немате искуство, најдобро е во зимски услови во планина да се движите со планинарски водичи регистрирани при Федерацијата за планинарски спортови во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД имаат проблеми со Германија и Франција, а оттаму и со целата Европска унија и излегувањето на Британија ги остава без клучно влијание одвнатре во Унијата, ...
сите 50 | | | веќе видена

Дваесет и деветгодишниот тетовец М.Н. рано изутрината е приведен откако нападнал полициски службеник пред угостителски објект во Тетово. МВР информира дека ...
сите 171 | | | веќе видена

Одделот за сузбивање организиран и сериозен криминал – Единица за недозволена трговија со дрога при Министерството за внатрешни работи до Основното јавно ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Федерацијата на планинари формира комисија за случајот со двајцата загинати планинари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: