Facebook официјално ја претстави виртуелната валута Libra (ВИДЕО)


5 копии
2 копии

Фејсбук очекува сериозна заработка од својата крипто валута. Новата платформа на Фејсбук за крипто валута на оваа социјална мрежа би можела да и понуди нов ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Гибралтар минатата недела донесе одлука за запленување на иранскиот танкер само поради тоа што ги прекрши санкциите на Европската Унија, а не по барање на која ...
сите 210 | | | веќе видена

Струшкиот градоначалник Рамиз Мерко синоќа присуствуваше на отворањето на пицеријата, која е дивоградба кај Чинарот во Охрид, пренесува „360 степени“. ...
сите 203 | | | веќе видена

Вкусен крем карамел од плех. 10 јајца 1 л. млеко 1 шолја шеќер (+4 лажици) 1 кесе ванила Се матат убаво јајцата со миксер и се става шеќерот. Се долева млеко и ...
сите 156 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев ја оцени како одлична средбата со својот француски колега Едуард Филип во Познањ, а за летниот период го најави како работен со оглед ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Facebook официјално ја претстави виртуелната валута Libra (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: