Кривична пријава за поранешен директор на „Тутунски комбинат“ Прилеп

3 копии

Против поранешен генерален директор на на „Тутунски комбинат“ Прилеп, со иницијали А.Д. (48), е поднесена кривична пријава за „злоупотреба на службена положба ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Полицијата поднела кривична пријава против 60-годишниот Р.М. од Крива Паланка за сторено кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“ при ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
5 копии
7 копии

Секторот за внатрешни работи Куманово поднесе кривична пријава против 18-годишниот М.Т.од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

-Спојувајќи ги религијата и хуманоста, тие денеска инспирираа голем број на кавадарчани да се вклучат во хуманитарната акција за помош на Малкиќ,  на која и е ...
сите 155 | | | веќе видена

И понатаму не стивнуваат реациите и најразлични трачеви и нови информации поврзани со секс скандалот на пејачката Јелена Карлеуша и босанскиот фудбалер Огњен ...
сите 216 | | | веќе видена

Одговорност за шверцескиот начин на кој СДСМ го објави Законот за двојазичност мора да има. Законот за двојазичност е штетен и ќе има несогледливи последици по ...
сите 383 | | | веќе видена

„Доколку (претседателот на Грција) Прокопис Павлопулос го потпише Преспанскиот договор кој не е потпишан од претседателот (на пјРМ) ќе учествува во уставно ...
сите 78 | | | веќе видена

Македонија е слободна, демократска и напредна држава, на чекор до полноправно членство во НАТО и ЕУ. Мицкоски, Бачев, и нивниот шеф Груевски не успеаја, ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична пријава за поранешен директор на „Тутунски комбинат“ Прилеп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: