Еден загинат и петмина повредени во сообраќајка на патот Кичево-Охрид


3 копии

Сообраќајната незгода била на регионалниот пат   Неготино - село Лакавица.  - Тракторот марка „ИМТ 539“ со неготински регистарски броеви бил управуван од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Едно лице било повредено вчера при сообраќајка помеѓу трактор и патнички автомобил во неготинско, информира денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Во судир на автобус и два автомобили во Грделичка клисура во Србија, кај Предејане, повредени се 21 лице, меѓу нив 9 деца. До несреќата, која се случила нешто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

До редакцијата на Makpress.mk беа испратени слики од сообраќајка која се случила пред скоро време во близина на железничката станица. Според тоа што може да се ...
| | веќе видена | слични

 Во сообраќајката учествувале две патнички возила и автобус кој од силниот судир се превртел. На местото на несреќата има полиција и возила а итната помош. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Алексис Ципрас ќе одговори во Парламентот зошто има намера да го ратификува штетниот Договор од Преспа и главно, зошто на Скопјаните им отстапи наводна ...
сите 424 | | | веќе видена

Пратениците во британскиот парламент ѝ изгласаа доверба на конзервативната премиерка Тереза Меј и покрај тоа што еден ден претходно нејзиниот план за брегзит ...
сите 414 | | | веќе видена

Движењето Река на вчерашниот состанок на политичкиот совет одлучи дека останува во опозиција, но паралелно не ја менува одлуката донесена на Конгресот дека ...
сите 281 | | | веќе видена

Српската пејачка Јелена Карлеуша во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“, го искритикува 25 годишниот Денис Димоски од Прилеп, по неговиот настап со ...
сите 152 | | | веќе видена

Со своја рака го потпиша законот на употреба на албанскиот јазик, но денешната седница ја водеше на македонски. И од СДСМ велат дека Законот за употреба на ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еден загинат и петмина повредени во сообраќајка на патот Кичево-Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: