Кумуцакос: Ако решението не е добро за земјата, ние како влада одново ќе преговараме


10 копии

Решението што ќе се постигне треба да биде добро решение, бидејќи, во спротивно, ние како влада одново ќе преговараме, вели одговорниот за надворешна политика ...
| | веќе видена | слични
13 копии
23 копии
3 копии

"Грчката влада очекува г-дин Заев да го направи решавачкиот чекор кон постигнување на договор, топката е на негов терен".Ова е пораката на грчката влада на ...
| | веќе видена | слични

Константинос Хаѕидакис, пратеник од Нова демократија, го пренесува ставот на најголемата опозициска партија во Грција дека не признава македонски идентитет на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Спојувајќи ги религијата и хуманоста, тие денеска инспирираа голем број на кавадарчани да се вклучат во хуманитарната акција за помош на Малкиќ,  на која и е ...
сите 155 | | | веќе видена

И понатаму не стивнуваат реациите и најразлични трачеви и нови информации поврзани со секс скандалот на пејачката Јелена Карлеуша и босанскиот фудбалер Огњен ...
сите 216 | | | веќе видена

За Охрид и охриѓани најголемиот празник е Богојавление Водици. Тој е круна на јануарските празнувања. Погледнете го настанот низ фотографиите на фотографот ...
сите 250 | | | веќе видена

Одговорност за шверцескиот начин на кој СДСМ го објави Законот за двојазичност мора да има. Законот за двојазичност е штетен и ќе има несогледливи последици по ...
сите 383 | | | веќе видена

„Доколку (претседателот на Грција) Прокопис Павлопулос го потпише Преспанскиот договор кој не е потпишан од претседателот (на пјРМ) ќе учествува во уставно ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кумуцакос: Ако решението не е добро за земјата, ние како влада одново ќе преговараме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: