ДОНЕВ: Охриѓани очекуваа многу, СДСМ и Георгиески ги излажаа

СДСМ и Константин Георгиески сакаат да ја затскријат својата неспособност за реализирање поголеми проекти. Реализираат мали градежни зафати мислејќи дека во 21 ...
| | веќе видена | слични

Денес во просториите на ВМРО-ДПМНЕ Охрид се одржа прес-конференција на која говореше претседателот на Општинскиот комитет, Сашо Донев. -СДСМ и Константин ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонскиот туристички бисер, градот Охрид, заедно со Охридското Езеро под патронат на УНЕСКО – како светско културно и природно наследство, ја имаше честа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Динамиката и текот на современото живеење ја наметнуваат потребата од нови и функционални облици на мобилност за граѓаните и туристите во Охрид, особено во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ситуацијата меѓу САД и Иран продолжува да се вжештува. Договор нема на повидок. И покрај тоа, експертите се согласни: двете страни сакаат да избегнат воена ...
сите 132 | | | веќе видена

Собранието утре во рамки на 103. седница треба да ги гласа предлозите за разрешување на членови на Владата и за избор на нови министри. Пратениците ќе гласаат ...
сите 266 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение.„На ...
сите 232 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 70 | | | веќе видена

Секојдневно се демантирани лажните вести на Антонијо Милошоски, најнеуспешниот министер за надворешни работи. Официјалниот демант од Амбасадата на Шпанија е ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДОНЕВ: Охриѓани очекуваа многу, СДСМ и Георгиески ги излажаа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: