Енрике: Ти благодарам, Македонијо! Сакам да се преселам во Скопје (ВИДЕО)


Солзи,возбуда, адреналин, масовна хистерија, жежок ритам и многу љубов, се првите зборови со кои може да се опише музичкото шоу на Иглесијас во Скопје! Скопје вчеравечер уште еднаш се најде на светската мапа на музичките случувањa со гостувањето на една од најголемите музички ѕвезди на денешницата, латино-заводникот Енрике Иглесијас. Солзи, возбуда, адреналин, масовна хистерија, жежок ритам и многу љубов – се првите зборови со кои може да се опише музичкото шоу кое 41-годишниот кантавтор и неговиот состав и го приредија на македонската публика. Долгоочекуваниот музички спектакл на Енрике Иглесијас во рамки на неговата „Sex and love tour“ турнеја вчеравечер во арената „Борис Трајковски“ собра 10.000 фанови ширум земјата и регионот кои речиси два часа енергично танцуваа, се забавуваа во жешкиот латино ритам на неговите познати хитови и хистерично врескаа и плачеа од возбуда по својот музички миленик. Иако концертот започна со полчасовно доцнење, тензијата во преполната арена растеше од минута во минута, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Салата можеби не беше исполнета до последното место, но тоа воопшто не ја намалува големината на концертот на Џон Њуман, вонсериски талент кој сосема заслужено за рекордно време достигна светска слава. Младиот Британец на сцената беше фантастичен во секој поглед, а звукот, како што искоментира некој во публиката, "како на цеде"! Во арената "Борис Трајковски" за неполни 24 часа се случија два музички спектакли. Со големи букви во домашната музичка историја се испиша насловот за новото поглавје - вистински концерти со вистински ѕвезди. По Енрике Инглесијас домашната публика, но и фановите од соседството добија ексклузивна можност да се журкаат на хитовите на британскиот соул-изведувач Џон Њуман. "Изгледате убаво вечерва, ви благодарам што дојдовте", им порача на своите фанови сопственикот на хитовите „Love Me Again", „Loosing Sleep", „Out Of My Head", „Cheating", „Tiring Game", „Come and Get It", „Not Giving In", „Feel The Love", „Blame"... Им се извини за малото доцнење и журката можеше да почне. И на крајот ...
| | веќе видена | слични

Атмосферата ја загреваа Даниел Кајмакоски и „Ај кју“, а во 23:00 излезе Џон Њуман и следеше одлична забава. Скопје танцуваше и ги пееше заедно со британецот неговите хитови „Losing slip“, „Cheating“, „Blame“, „Lights down“, „Come and get it“. Иако најави дека има проблеми со кичмата, ништо не го спречи да се забавува и да направи одлична атмосфера. Кога публиката помисли дека концертот е готов, а најочекуваната песна не е изведена, екипата на Њуман и тој се вратија на сцената. Со цигара во раката и уште поголема енергија, Џон ги исполни очекувањата!
| | веќе видена | слични

Енергичен концерт имаше момчето чии синглови бројат речиси милијарда прегледи на „Јутјуб“, а хитовите („Love Me Again“, „Loosing Sleep“, „Out Of My Head“) му се пееле многу и пред да му го видиме ликот. Младиот Англичанец го промовираше новиот албум „Revolve“, а неговиот моќен вокал им даде живот на „Cheating“, „Tiring Game“, „Come and Get It“, „Give Me Your Love“, „Blame“… Џон Њуман ќе биде главен хедлајнер на фестивалите „Белград колинг“ и „Загреб колинг“, што исто така ги организира „Авалон продукција“, а за некој ден го очекуваат концерти во Лондон, Талин, Москва…
| | веќе видена | слични

Енергичен настап на најбараниот пејач на денешницата Енергичен концерт имаше момчето чии синглови бројат речиси милијарда прегледи на „Јутјуб“, а хитовите („Love Me Again“, „Loosing Sleep“, „Out Of My Head“) му се пееле многу и пред да му го видиме ликот. Иако Џон Њуман (1990) имаше навистина тешка задача - веднаш по Енрике Иглесијас да настапи во „Вип Арена“, тој остана доследен на младоста и сопствениот музички идентитет - со многу енергија, внесувајќи се посебно во секоја песна во која ги пресликувал настаните што не го направиле многу среќен. Публиката, претежно женска и претежно млада, навистина беше во еуфорија. Младиот Англичанец го промовираше новиот албум „Revolve“, а неговиот моќен соул- вокал им даде живот на „Cheating“, „Tiring Game“, „Come and Get It“, „Give Me Your Love“, „Blame“... Џон е фасцинантен лик на новото време затоа што самиот пишува, пее, аранжира и ја продуцира својата музика, но вешт е и во дизајнирањето на облеката за себе и за бендот, ги режира спотовите, осмислува сценографии. ...
| | веќе видена | слични

Британскиот миленик на публиката вчеравечер во ВИП Арената, Борис Трајковски, ја заврши концертната сезона за ова лето во Скопје. После Дејвид Гета и Енрике Иглесиас, Џон Њуман беше уште едно освежување за младите фанови кои уживаа во прекрасната музика на 26-годишниот Британец. Препознатливите рефрени на Њуман беа отпеани во еден глас, а на неговото лице не можеше да не се забележи воодушевувањето од енергијата на публиката. Музичарот постојано комуницираше со публиката, се поздравуваше со фановите во првите редови, им дозволуваше да го фотографираат одблизу и со своите неповторливи сценски движења и гестови уште повеќе ја загреваше атмосферата и направи вистинско шоу на сцената. Кулминацијата се случи откако бендот и Њуман си заминаа од сцената, а публиката ги довикуваше на бис со стиховите од хитот кој ја одбележа неговата кариера „Love me again“, и кој со нетрпение се очекуваше да се слушне. Њуман и неговиот бенд, засилен со две атрактивни вокалистки кои ги мамеа погледите на машкиот дел од публиката, се ...
| | веќе видена | слични

Само еден ден после латино ѕвездата Енрике Иглесијас, на сцената во ВИП арената во СЦ „Борис Трајковски“ вчера за првпат во Македонија концерт одржа и младата британска ѕвезда Џон Њуман. Со енергичните изведби на своите хитови популарниот пејач ја воодушеви публиката, која во еден глас ги пееше рефрените на „Love Me Again“, „Loosing Sleep“, „Out Of My Head“, „Come And Get It“, „Blame“…Иако салата не беше исполнета до крај, сепак атмосферата беше одлична, а благодарение на „Авалон“, македонската публика имаше можност да ужива во навистина спектакуларен концерт на една ваква светска ѕвезда. Како домашна поддршка настапија нашите познати музички имиња Даниел Кајмакоски и „Ај кју“, а дел од вчерашната атмосфера во „Борис Трајковски“ можете да погледнете на фотографиите и видеото во продолжение. Уживајте!Фотографии: Ѕвонко Павлевски (Авалон)Видео: Висар Вишка„Со ова заврши концертното лето во Скопје. Охрид нека се спреми добро, бидејќи доаѓаат Ники Ромеро и ’Лост фрикуенсис“ на 1 август, Ал Ди Меола на 13 август ...
| | веќе видена | слични

Токму синоќа беше последниот настап организиран од Авалон продукција за ова лето во Скопје. По неверојатниот Skopje Calling со Робин Шулц и Дејвид Гета, по концертот на срцекршачот Енрике Иглесијас, стигна време за енергичниот настап на Џон Њуман. Иако доцнеше половина час и публиката не знаеше што точно да очекува, кога се појави младиот Британец покажа дека чекањето вредеше. Најпрво се појави Даниел Кајмаковски, а потоа и групата Eye Cue, кои ја загреаа и подготвија публиката. По некое време, се појави и Џон со неговиот бенд и двата придружни вокали, кои имаа неверојатен глас и изгледаа неодоливо секси. - Секој што дошол овде, заслужува шоу, кажа Џон и започна со неговиот настап. Имавме чувство како да сме дел од некој од неговите спотови, а не како да сме во Скопје. Џон скокаше од еден крај на друг крај, покажа енергија која веднаш влијаеше врз публиката, а на крај сите скокаа во еден ритам. Изгледаше како секој атом во неговото тело игра и е полно со енергија. Ги расположи дури и оние кои не ги знаеја ...
| | веќе видена | слични

Британската музичка ѕвезда Џон Њуман (26) синоќа во Скопје го имаше своето огнено крштевање пред македонските обожаватели и беше вистинска јаготка на шлагот во овој концертен јуни во кој домашната публика имаше можност да ужива во настапите на светската диџеј ѕвезда Дејвид Гета и латино-заводникот Енрике Иглесијас кои приредија концертни шоуа кои долго време ќе се прераскажуваат. Како вистински професионалец, Њуман на почетокот и се извини на публиката во арената „Борис Трајковски“ за 15-минутното доцнење на концертот и низ смеа порача дека ако не доцни не би било „кул“, и дека секој оној кој купил влезница за неговиот настап, заслужува да види перформанс на сцената. Младата британска ѕвезда го исполни ветувањето, направи шоу, а тоа го покажаа и задоволните лица на стотиците фанови кои уживаа во едноипол часовниот концерт. Публиката претежно составена од неговите најголеми обожаватели, тинејџерите, уживаше во неповторливата изведба на шарманиот Британец, во неговата театралност во сценскиот настап и заедно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако вчеравечер не бевте во „Вип Арената“ и не го слушавте Џон Њуман, тогаш навистина има за што да жалите! Атмосферата ја загреваа нашите Даниел Кајмакоски и групата „Ај кју“, со нивните хитови. А вистинското доживување следеше во 23 часот. Даниел Кајмакоски „Ај Кју“ Младиот Британец покажа што е енергичност, динамика, пеење и светски настап! Расположен максимално да се забавува, тој успеа да ги размрда дури и оние што дојдоа, а можеби не ја познаваа неговата музика најдобро. Со совршено чувство за ритам, Џон Њуман и покрај проблемите со грбот што ни откри дека ги има и симпатичното „стомаче“, танцуваше одлично на сцената на која изгледаше како да настапувал многу пати досега. Ништо помалку не беше енергичен и тимот што настапуваше со него. Низ салата, благодарение и на одличната техничка поддршка, ечеа хитовите „Losing slip“, „Cheating“, „Blame“, „Lights down“, „Come and get it“... - Оваа песна ја напишав за девојка што не ме сакаше. Беше навистина кучка. Сега таа не ми значи ништо, но драго ми е што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Портпаролот на Бачев, Христијан Мицкоски бадијала се дообјаснува, нека се спрема за пораз на какви било избори Мицкоски повторно си ги дообјаснува своите ...
сите 254 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Енрике: Ти благодарам, Македонијо! Сакам да се преселам во Скопје (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: