Џафери: Ќе го потпишам Законот и без потпис на претседателот на државата


Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев и претседателот на Собранието на РМ Талат Џафери, денеска имаа свое обраќање по повод настаните од ...
| | веќе видена | слични

Законот за јазиците се уште не стигнал до службен весник. Собранискиот спикер Џафери повторно без прецизен одговор кога ќе го испрати законот на објавување во ...
| | веќе видена | слични

Законот за јазиците сѐ уште не е испратен до „Службен весник“ во кој треба да биде објавен за да стапи на сила, а собранискиот спикер Талат Џафери и во ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателот на Собранието Талат Џафери се уште не го испратил Законот за употреба на јазиците за објавување во Службен весник и не прецизира кога тоа ќе го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Минатата недела Претседателот на Собранието, Талат Џафери најави дека ќе го испрати Законот за јазици во службен весник и тоа без потпис од Иванов. Ова е ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието Талат Џафери се уште не го испратил Законот за јазиците во Службен весник. Дел од експертите велат дека тој може да го потпише ...
| | веќе видена | слични

Порталот мкд.мк повикувајќи се на извори од Брисел пишува дека Ахмети притиска на чело на државата да стои Албанец, а за сметка на тоа да ја ослободи фотељата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По изјавите на претседателот на Собранието дека Законот за јазици ќе го објави во Службен весник, преку социјалните мрежи се огласи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 272 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 285 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 291 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 31 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 231 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери: Ќе го потпишам Законот и без потпис на претседателот на државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: