Џафери му испрати писмо на Иванов, очекува да постапи според Уставот


3 копии
3 копии
13 копии
2 копии

Кабинетот на претседателот на Собранието денеска со соопштение информира дека е испратено писмо до претседателот Ѓорге Иванов дека е формирано парламентарно ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Ѓорге Иванов ќе добие писмо од новоизбраниот претседател на Собрание, Талат Џафери за да го даде мандатот, пишува СДСМ во денешното соопштение. ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска испратил писмо до претседателот на државата, Ѓорге Иванов, во кое го известува за составот на новото ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ денеска соопшти дека претседателот Ѓорге Иванов ќе добие писмо од, како што наведуваат легитимно избраниот претседател на Собранието Талат Џафери, да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешната холандска амбасадорка Симоне Филипини се сомнева дека македонскиот претседател Ѓорге Иванов го омекнал ставот за мандатот за состав на влада по ...
| | веќе видена | слични

Демократските процеси во Македонија ќе продолжат, беше заедничко ветување што политичките лидери во земјава, вчера, на одвоени средби во Скопје, му го дале на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

САД да помогнат во надминувањето на пречките за формирање на новата Влада, а лидерот на СДСМ да го исполни јавно искажаниот збор дека со коалиционите партнери ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, на втората јавна трибина пред претставници на академската ...
сите 170 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски, на денешната расправа во Собранието за Законот за јазици ја врати темата за учеството во Владата на лица кои се ...
сите 128 | | | веќе видена

На претстојните локални избори што ке се одржат на 15 октомври во Куманово за прв човек на градот ќе се тркаат петмина кандидати додека пак за 33–те советнички ...
сите 354 | | | веќе видена

Весела Честоева од ВМРО-ДПМНЕ го обвини СДСМ дека го преполнил Министерството за култура со граѓански активисти, дека запира културни проекти и создава хаос во ...
сите 112 | | | веќе видена

Британската полиција соопшти дека денеска уапсила уште двајца мажи во Велс кои се поврзани со минатонеделниот напад во лондонското метро. Британската полиција ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери му испрати писмо на Иванов, очекува да постапи според Уставот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: