Најденото новороденче е машко и сместено е на Клиниката за детски болести


На Клиниката за детски болести вчера со возило на итна медицинска помош е донесено новороденче, најдено во скопската населба Топанско поле.„Се работи за машко ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието, Талат Џафери не дозволи пратениците да се тестираат дали се нарко зависници затоа што немало правен основ за иницијативата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се уште се чека одговор од Русија за објавувањето на нелегалните аудио снимки – дознава 1ТВ. Наши извори во обвинителството брифираат дека побарале од Русија ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Основното јавно обвинителство побарало од Русија да помогне за откривање на идентитетот на лицето кое се крие зад псевдонимот Илија Громовник, кој објавува ...
| | веќе видена | слични

Социјалните служби ја нашле мајката која завчера го оставила тукушто роденото бебе во парк во Топанско Поле голо со папочната врвца до него. Малолетната ...
| | веќе видена | слични

Мајката беше пронајдена вчера, ден откако го оставила своето новороденче во паркот на булеварот,, Македонска косовска бригада“  голо и без никаква заштита ...
| | веќе видена | слични

Мајката на новороденчето кое во вторникот беше оставено во парк во Топанско поле ќе заработи кривична пријава. Секторот за внатрешни работи Скопје соопшти дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Секторот за внатрешни работи Скопје ќе поднесе кривична пријава против 17-годишната А.А од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанските членови на Судскиот совет излегоа со став спротивен на претседателот на Советот, Кире Здравев. Тие се оградуваат од изјавата на Здравев дека ...
сите 272 | | | веќе видена

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 364 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“.Министерот за ...
сите 160 | | | веќе видена

Кристал Ив Бровит која има 21 година и е од Мелбурн, е првата идентификувана жртва од вулканот во Нов Зеланд. 21-åriga Krystal Eve Browitt första officiella ...
сите 146 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска негираше дека имал редовни контакти со обвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Рекет“. – Службени ...
сите 220 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, рече дека пред да замине за Париз, имале низа средби со СДСМ на кои се договорале околу измените за изборниот ...
сите 22 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најденото новороденче е машко и сместено е на Клиниката за детски болести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: