Најденото новороденче е машко и сместено е на Клиниката за детски болести


На Клиниката за детски болести вчера со возило на итна медицинска помош е донесено новороденче, најдено во скопската населба Топанско поле.„Се работи за машко ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието, Талат Џафери не дозволи пратениците да се тестираат дали се нарко зависници затоа што немало правен основ за иницијативата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се уште се чека одговор од Русија за објавувањето на нелегалните аудио снимки – дознава 1ТВ. Наши извори во обвинителството брифираат дека побарале од Русија ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Основното јавно обвинителство побарало од Русија да помогне за откривање на идентитетот на лицето кое се крие зад псевдонимот Илија Громовник, кој објавува ...
| | веќе видена | слични

Социјалните служби ја нашле мајката која завчера го оставила тукушто роденото бебе во парк во Топанско Поле голо со папочната врвца до него. Малолетната ...
| | веќе видена | слични

Мајката беше пронајдена вчера, ден откако го оставила своето новороденче во паркот на булеварот,, Македонска косовска бригада“  голо и без никаква заштита ...
| | веќе видена | слични

Мајката на новороденчето кое во вторникот беше оставено во парк во Топанско поле ќе заработи кривична пријава. Секторот за внатрешни работи Скопје соопшти дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Секторот за внатрешни работи Скопје ќе поднесе кривична пријава против 17-годишната А.А од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дуи и сдсм со препукувања по одлуката партијата на Заев предизборно да коалицира со Беса. Од ДУИ велат дека тие го направиле СДСМ победник од губитник. Велат ...
сите 268 | | | веќе видена

На владината седница беше донесена одлука за предлогот на министерот за здравство Венко Филипче. Спортските настани нема да биде одложени, но истите ќе се ...
сите 668 | | | веќе видена

Во економската програма на ВМРО ДПМНЕ за претстојните избори, има многу проекти меѓу кои се инфраструктурното поврзување со нашите соседи, поточно правење на ...
сите 286 | | | веќе видена

 Го обжали продолжениот притвор од 7ми месецов. Пред апелационите судии тврдеше дека нема да избега ако го ослободат од ефективен притвор притоа споменувајќи ...
сите 107 | | | веќе видена

Така, вкупниот број на смртни случаи во Кина се искачи на 2.888, според Националната здравствена комисија. Од коронавирус починаа најмалку 2.800 луѓе ширум ...
сите 455 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најденото новороденче е машко и сместено е на Клиниката за детски болести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: