На денешен ден Бил Клинтон го преживеа скандалот со Моника Левински


На денешен ден пред точно 20 години поранешниот претседател на САД, Бил Клинтон успеа да го преживее гласањето во Сенатот, по разоткривањето на секс-аферата со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По неколкумесечни размислувања, сенаторот од Вермонт, Берни Сандерс, денеска објави дека повторно ќе се кандидира за претседател на САД во 2020 година. Тоа ќе ...
| | веќе видена | слични

Американскиот сенатор Берни Сандерс сними видео клип во кој најавува дека ќе се кандидира идната година на претседателските избори во САД. Како што пренесува ...
| | веќе видена | слични

Пред 21 година цела Америка била на нозе поради неверојатната афера која избила во Белата куќа. Американскиот претседател Бил Клинтон имал врска со тогаш ...
| | веќе видена | слични

Останато

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 1093 | | | веќе видена

Фијаското на самитот во Брисел е „втор Букурешт“ за земјата, дури и поопасен од првиот. Во 2008 година имавме јасна насока каде е излезот, овојпат, никој не ...
сите 379 | | | веќе видена

Откако не добивме датум за преговори со Европската Унија, премиерот Зоран Заев не се слушнал со францускиот претседател, Емануел Макрон. Ова Заев го кажа ...
сите 521 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 107 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На денешен ден Бил Клинтон го преживеа скандалот со Моника Левински

Од:
До кого (е-маил):
Порака: