В ЧЕТВРТОК: Кои делови од Скопје ќе останат без вода и струја

2 копии

Од 9 до 14:30 часот без електрична енергија ќе останат потрошувачите од ул. „Илинденска“ бр. 25 во општина Центар, од 9 до 14 часот дел од улиците „Желево“, „Разловечко востание“, „Волгоградска“ и „Трипун Бузев“ во Општина Карпош Без напојување со електрична енергија утре ќе останат дел од потрошувачите од општините Центар, Ѓорче Петров, Сарај и Петровец. Од 9 до 14:30 часот без електрична енергија ќе останат потрошувачите од ул. „Илинденска“ бр. 25 во Општина Центар, од 9 до 14 часот дел од улиците „Желево“, „Разловечко востание“, „Волгоградска“ и „Трипун Бузев“ во општина Карпош и ул. „Алекса Демниевски“, ул. „25“ во Ѓорче Петров, од 9:00 – 15 часот дел од потрошувачите во село Рашче и од 14 – 16 часот градинката 25 Мај и околината во село Петровец. Утре е најавен и прекин во водоснабдувањето на дел од корисниците во општина Центар. ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека поради дефект на затворач
| | веќе видена | слични
3 копии

Јавното претпријатие „Паркови и зеленило" од денеска до сабота ќе спроведе активности за чистење на општина Центар Екипи на ЈП „Паркови и зеленило" од денеска до сабота ќе ги уредуваат јавните зелени површини во општина Центар, а екипи од одделението „Дрвореди" ќе работат на сечење стари и суви дрвја, како и кроење на неправилни и неуредени крошни на дрвјата на повеќе локации во оваа општина, соопшти ЈП „Паркови и зеленило". Активностите во општина Центар се во рамки на 14. циклус на „Паркови и зеленило" за посета на скопските општини и дел од пролетнатта акција за чистење на општините во Скопје, со цел зголемување на степенот на чистотата и комуналната хигиена.
| | веќе видена | слични
11 копии

Во периодот од 9 до 14 часот без струја ќе бидат дел од корисниците од село Рашче, а од 6 до 9 часот корисниците од улицата „Московска“ со броевите 5, 5а, 7, 14, 16 и 115, „СП Маркет“ и објектите до него, а и објектите кај ООУ „Братство“ на истата улица во општина Карпош. Како што соопшти РЦУК - Скопје, прекините се поради технички зафати во електромрежата. 
| | веќе видена | слични

Од вторник до сабота ќе се уредуваат зелените површини во Центар од страна на ЈП „Паркови и зеленило“. Предвидено е сечење на стари и суви дрва, како и кроење на крошни на повеќе локации низ општината. Активностите кои се преземаат се за зголемување на комуналната хигиена на територијата на општината.
| | веќе видена | слични

Од ЈП „Паркови и зеленило" соопштија дека продолжуваат активностите во рамките на четринаесеттиот циклус на посета на скопските општини, каде од денес, 2 мај па до 6 мај ќе се реализираат активности за чистење на општина Центар.„Ова е дел од пролетната акција за чистење на општините во Скопје, каде јавните претпријатија интензивно ќе извршуваат активности од своите надлежности, се со цел зголемување на степенот на чистотата и комуналната хигена во општините“, се вели во денешното сооптение на ЈП „Паркови и зеленило.Така, велат оттаму, екипи на ЈП „Паркови и зеленило“ со соодветна механизација ќе работат на уредување на јавните зелени површини, и екипи од одделението „Дрвореди“ ќе работат на сечење на стари и суви дрвја, како и кроење на неправилни и неуредени крошни на дрвјата на повеќе локации во општина Центар.
| | веќе видена | слични
8 копии

Без струја утре од 08:30 до 15:30 часот, ќе останат корисниците од населеното место во Орешани: Млекарата Маско и објект на Бујото, селата Орешани и Таор, викенд населбата Јане Сандански, Железничката станица во Јане Сандански, како и викенд населбата Орешани, во општина Зелениково Прекините во снабдувањето со струја се заради технички зафати во електро-мрежата од страна на ЕВН Македонија.
| | веќе видена | слични

Андреј Жерновски, градоначалникот на општина Центар, напиша дека Никола Груевски, вчера ги испрати насилниците да тепаат во негово име. Му порача дека за пет дена, на 3 мај, ќе се сретнат на суд, каде е обвинет за организирање и поттикнување насилство во општина Центар. Еве што напиша Жерновски:
| | веќе видена | слични
15 копии

Дел од корисниците од улицата „Благоја Паровиќ“ во општина Чаир утре од 9 до 12 часот ќе останат без напојување со електрична енергија.Од 8:30 до 15 часот без струја ќе бидат и дел од корисниците од улицата „Прохор Пчински“ во општина Чаир, од 10 до 12 часот корисниците од улиците „Козјак“ и „Франк Хардкорт - Манинг“, како и зградите на улицата „Христо Татарчев“ 47а, 47б, 47в, 47г во општина Кисела Вода, а од 9 до 10 часот корисниците од улиците „Нов Живот“, „Брсјачка Буна“ и „Злетовска“ во општина Шуто Оризари.Во периодот од 6:30 до 7:30 часот без електрична енергија ќе бидат корисниците од улицата „Франклин Рузвелт“ зграда бр. 68 во општина Карпош, од 8 до 10 часот корисниците од улицата „Сава Ковачевиќ“ бр. 22, 24, 26, наспроти „Американ констракшн“ во општина Кисела Вода, од 6:30 до 13:30 часот корисниците од централниот дел од населбата Јурумлери, а од 6:30 до 8, како и од 12:30 до 13:30 часот корисниците од населените места Трубарево, Идризово, и дел од корисниците од Јурумлери кон Драчево.Утре од 8:30 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Без напојување со електрична енергија ќе останат дел од потрошувачите од општина Центар, Ѓорче Петров, Сарај и Петровец. Од 9-14.30 часот без електрична енергија ќе останат потрошувачите од Илинденска бр. 25 во општина Центар, од 9-14 часот дел од улиците Желево, Разловечко Востание, Волгоградска и Трипун Бузев во општина Карпош и улицата Алекса Демниевски во Ѓорче Петров, од 9-15 часот дел од потрошувачите во село Рашче и од 14-16 часот градинката 25 Мај и околината во село Петровец. Најавен е и прекин во водоснабдувањето на дел од корисниците во општина Центар. ЈП Водовод и Канализација информираат дека поради дефект на затварач (шибер) од Ф 80 мм на улица Никола Кљусев бр. 5 прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улица Никола Кљусев од 09:00 часот до завршување на работите.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

,,Пчелите се живи. Ми олесни кога гио видов сателитските снимки , на кои се гледа дека три кошници не се изгорени.” , вели пчеларот Николас Гант. Тој објаснува ...
сите 746 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 303 | | | веќе видена

Не стивнува ширењето на морбилите меѓу населението. Прогласена е епидемија на целата територија на земјава, а бројката на заболени е во постојан пораст. Според ...
сите 174 | | | веќе видена

Уше од самиот почеток на следната недела нашата држава ќе подпадне под влијание на СИЛНО југозападно воздушно струење па така особено од среда кон нашата ...
сите 167 | | | веќе видена

Според обвинителството , вакви извици можеле да се чујат повече пати во текот на 23 неделниот непрекинат протест . Полицискиот синдикат излезе со остра осуда. ...
сите 67 | | | веќе видена

Снимките од пожарот во Богородичната црква во Париз сите граѓани на Русија ги гледаа со солзи во очите, руските компании се подготвени да се приклучат на ...
сите 810 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

В ЧЕТВРТОК: Кои делови од Скопје ќе останат без вода и струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: