Дел од секојдневието каде се снимаше популарната серија „Chernobyl“


3 копии

Откако серијата „Чернобил“ го заинтригира целиот свет, на местото на нуклеарната катастрофа цвета туризмот. Илјадници луѓе од сите делови на светот сакаат да ...
| | веќе видена | слични

Серија за атомите поради која ќе се запрашате како е возможно сѐ уште да сте живи, стои во описот на најновата мини серија на ХБО – „Чернобил“, која уште по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имал средба со семејството на Емилија Динева од Дојран, жената која почина од последици по сообраќајна несреќа и ...
сите 233 | | | веќе видена

Четиринаесетдневната вонредна состојба завршува в сабота, а партиите се уште се без договор за датум за избори. Владата прави проценка дали ќе бара ...
сите 444 | | | веќе видена

Владата на Заев до крајот на годината ќе го задолжи секое семејство за 1.500 евра, обвини лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој кажа дека СДСМ во ...
сите 127 | | | веќе видена

 На литературниот конкурс по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, распишан од страна на општина ...
сите 200 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче изјави дека почнува да се враќа животот во нормала и почнуваат да се отвораат бизнисите, се враќа слободното движење, а ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дел од секојдневието каде се снимаше популарната серија „Chernobyl“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: