Трибина „Предизвиците во третманот на најчестиот карцином – ракот на кожата“


3 копии

„Предизвиците во третманот на најчестиот карцином – ракот на кожата“ е темата на трибината која ќе се одржи денеска на Медицинскиот факултет во Скопје, а која ...
| | веќе видена | слични

Децата помали од 6 месеци да не се изложуваат на сонце, велат педијатрите и дерматолозите. Тие предупредуваат на штетното влијание на сонцето и УВ зраците, а ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Жената која вели дека е зависна од сончање и понатаму се изложува на сонце и покрај тоа што добила рак на кожата на лицето. Откако ѝ бил дијагностициран ...
| | веќе видена | слични
2 копии

13 годишно дете е најмладиот пациент со рак на кожата опериран на Клиниката за пластична хирургија. Болеста му била откриена во рана фаза и после хируршкиот ...
| | веќе видена | слични

Според лекарите, во Македонија нема развиена дермоскопската мрежа, потребно е да се доопремат регионалните центри, проект кој го почнала претходната влада, но ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 260 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 285 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 291 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 31 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 231 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трибина „Предизвиците во третманот на најчестиот карцином – ракот на кожата“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: