Дали членките на ЕУ ќе ја „одблокираат“ Македонија?

2 копии

Во очекување на извештајот на Европската комисија за напредокот на Македонија, работните групи на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат со усогласување на ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии

Европската комисија утре ќе ги објави извештаите за прогресот на Македонија и другите земји кандидати во Стразбур. Според увидот на „Радио слободна Европа“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската Комисија следната недела ќе препорача старт на преговорите со Македонија, јавува Радио Слободна Европа повикувајќи се на детали од Извештајот за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Брисел јасно ја препознал политичката волја за напредок, поради што Европската комисија препорачува отворање на пред пристапните преговори за членство во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дури 94 проценти од испитаниците во анкетата на американското радио „Смеркониш“ не се согласуваат со ставот на претседателот на САД, Доналд Трамп дека лошите ...
сите 359 | | | веќе видена

Имаме одземена држава. Дојдоа на власт со сурова злоупотреба на судбини. А денес нема недела да не ни се случи по некоја смрт на дете, некое претепано бебе, ...
сите 90 | | | веќе видена

Британскиот нуркач кој учествувал во спасувањето на децата од пештерата на Тајланд, размислува за тужба против Елон Маск, кој го нарекол педофил, пишува ...
сите 262 | | | веќе видена

Владата доживеја дебакл откако „фрли“ милионска сума за прославата, а доби очајна посетеност. Народот овој пат не ја проголта лагата. Организацијата на ...
сите 32 | | | веќе видена

Преку соопштение, кое го објави грчката новинска агенција АНА-МПА, групацијата компании на бизнисменот Савидис ги демантира натписите во медиумите, отфрла ...
сите 68 | | | веќе видена

Едно лице е потешко повредено, а едно полесно во сообраќајна несреќа која се случила претпладнево на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Според информациите ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали членките на ЕУ ќе ја „одблокираат“ Македонија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: