Владата со став: Во моментов не се разговара за промена на уставот на барање на Грција


5 копии

Нова средба на премиерите на Република Македонија Зоран Заев и на Република Грција Алексис Ципрас сеуште не е закажана, информира на денешната ...
| | веќе видена | слични

Ова е објаснувањето на професор Љубомир Цуцуловски, кој во емсијата Ѕид на Алфа, објасни зошто Заев изјави ние сме подготвени за географска одредница. Заев се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ниту една географска одредница не е прифатлива за повеќето од граѓаните што ги анкетира екипата на „Макфакс“. Некои од нив, сепак, се согласуваат дека треба да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Граѓаните револтирани, велат не сакаме да го смениме името, ниту да му се додаде некаква географска одредница, ние сме Македонија и сакаме Македонија да ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Нема договорено нова средба помеѓу премиерот Зоран Заев и неговиот грчки колега Алексис Ципрас, изјави владиниот портпарол Миле Бошњаковски и ги отфрли ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата очекува чиста препорака за преговори, за влез во Европската Унија, соопшти денеска владиниот портпарол Миле Бошњаковски. Тој посочи дека Македонија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија бележи значителен прогрес, тоа беше фокусот што беше утврден вчера во стратегијата, а ние правиме сѐ за да добиеме чиста препорака за датум за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нова средба на премиерите на Република Македонија,Зоран Заев, и на Република Грција, Алексис Ципрас, сѐ уште не е закажана, а во оваа фаза од преговорите нема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 74 | | | веќе видена

Нападнат новинарот Љупчо Златев кој денеска на лице место токму од Маврово сакаше да ја информира јавноста за случајот поврзан со викенд куќата на скопскиот ...
сите 32 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата со став: Во моментов не се разговара за промена на уставот на барање на Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: