Ципрас: Верувам Русија ќе почне да ја ословува соседната земја како „Северна Македонија“

Ниту по денешната средба, прва по три и пол години во Кремљ, не стана јасно дали Москва ќе отстапи од позицијата да продолжи да ја ословува земјава како ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Зајакнувањето на присуството на НАТО и Европската Унија на Балканот води кон длабока дестабилизација на Европа, изјави министерот за надворешни работи на ...
| | веќе видена | слични
13 копии

 Уставните измени во Македонија се наметнати со уцени, поткуп и со директна вмешаност на странски дипломати, вели рускиот министер за надворешни работи, Сергеј ...
| | веќе видена | слични

Неспособноста на Европската унија да го принуди самопрогласеното Косово да ги исполни своите обврски ја става целата репутација на Брисел, рече рускиот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Русија е вознемирена поради засилените напори на НАТО и ЕУ за „посвојување“ на балканскиот регион, што води до нови линии на поделба и до дестабилизација на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Русија е загрижена од се поголемите напори на НАТО и Европската Унија да го „развијат“ Балканот, бидејќи тоа води до појава на нови линии на разделба и ...
| | веќе видена | слични

Говорејќи за ситуацијата на Балканот, шефот на руската дипломатија ја споменува и Македонија и Договорот од Преспа, јави дописничката на МИА од Атина. Лавров ...
| | веќе видена | слични

Се случува грубо систематско мешање на САД и ЕУ во внатрешните работи на Македонија. Секојдневно нејзините граѓани беа убедувани да гласаат потврдно на ...
| | веќе видена | слични

Вмешувањето на Киев во работите на црквата го попречува договорот во Украина, делејќи го општеството, рече рускиот министер за надворешни работи, Сергеј ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 389 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп порача дека Иран ќе се соочи со „голема сила“ доколку се обиде да направи што било против американските интереси на ...
сите 190 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 238 | | | веќе видена

Претходно беше објавено дека сите министри од екстремно десничарската Слободарска партија поднесуваат оставка поради корупцискиот скандал што ја потресе ...
сите 159 | | | веќе видена

Кралицата на поп-музиката, Мадона, настапи на Евровизија како специјален гостин, а по нејзиниот настап следеа лавина коментари по Твитер и социјалните мрежи ...
сите 81 | | | веќе видена

Ќе беше многу „без везе“ да се откажевме од одење на Евровизија и со тие пари да купевме амбулантни возила, „пошто“ никој немаше да знае за нас, изјави ...
сите 61 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ципрас: Верувам Русија ќе почне да ја ословува соседната земја како „Северна Македонија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: