Студен туш од Ципрас до Заев: Ќе разговарам со Каменос дури откако Скопје ќе ги исполни сите обврски од договорот


Грчката страна од политичкиот договор за решавање на спорот за името на Македонија, кој со децении го водат нашата земја и јужниот сосед, преку „пи-ар“ видео ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Здружението за унапредување на демократијата, „Форум на слободоумни патриоти“ го повикува Македонскиот народ да не наседнува, како што велат, на ефтините ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Зоран Заев ги лаже македонските граѓани и со секој ...
| | веќе видена | слични

Дипломатска и историска победа на Грција, голем пораз на Македонија. Во позадина на „пријателскиот“ и речиси романтичен спот во кој грчкиот премиер Ципрас го ...
| | веќе видена | слични

Фрумот за слободоумни патриоти со соопштение повикаа да не се наседнува на, како што рекоа, спиновите на владата за организирање на прослава, која според нив ...
| | веќе видена | слични

Договорот ги признава релевантните одлуки на ООН од 1977 година, кога јазикот на нашите соседи беше регистриран како македонски, но со договорот има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Романтичниот спот што го објави Ципрас, во кој е вклучен и последниот телефонски разговор со Зоран Заев, „Зоран, го знаеш регионот на Преспа?", е кампањски ...
| | веќе видена | слични

Мојата земја извојува голема победа, со новото име, Република Северна Македонија, се отстрани иредентизмот што беше содржан во нивното уставно име, објави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Центарот за регионализам од Нови Сад Александар Попов изјави денеска дека Србија се однесува „спротивно на здравиот разум“ кога е во прашање ...
сите 109 | | | веќе видена

Беќир Асани, функционерот на ДУИ во јавноста познат по сканадли и контроверзи на Фејсбук ги повика Албанците на 30 септември да гласаат за НАТО и ЕУ. „Драги ...
сите 112 | | | веќе видена

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски стравува дека со најавените уставни измени, покрај менувањето на името, ќе дојде и до редефинирање на државата со ...
сите 216 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, вчеравечер, од центарот на Виница, ги повика Виничани на 30-ти септември масовно да ја поддржат ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Студен туш од Ципрас до Заев: Ќе разговарам со Каменос дури откако Скопје ќе ги исполни сите обврски од договорот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: