Сибирска зима во Европа - научниците откриваат на што се должи снежната бура


3 копии

Невообичаеното затоплување околу Северниот пол испраќа студен арктички ветар кон Европа и според научници, таквото „ненормално“ време може да се регистрира се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предупредувања за екстремни студови се објавуваат ширум Европа. Континентот е погоден од обилни врнежи од снег и ниски температури. Најмалку 45 лица досега ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
6 копии

И додека Европа е окована од ледениот бран кој го добил името "Ѕвер од истокот", научниците велат дека температурите на Северниот пол пораснале и за 30 ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
5 копии

Три лица ги загубија животите во сообраќајна несреќа во Линколншир, а уште едно лице настрада во невремето во Кембриџшир. Патиштата во Велика Британија се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 419 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 643 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по влажни коловози. Поради појава на магла намалена видливост до 50 метри има на патниот правец Тетово ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сибирска зима во Европа - научниците откриваат на што се должи снежната бура

Од:
До кого (е-маил):
Порака: