Зоран Јовановски – Челик можен наследник на Лазе Велковски


2 копии

Случајот со директорт на Бирото за јавна безбедност Лазо Велковски и полицискиот „ренџ ровер“ забележан во Грција е ставен на агенда на следната владина ...
| | веќе видена | слични

На владина седница во вторник ќе се одлучува дали ќе биде разрешен директорот на БЈБ Лазо Велковски, по скандалот со службениот џип на МВР виден во Грција. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Дали ќе биде разрешен директорот на Бирото за јавна безбедност – Лазо Велковски ќе се одлучи во вторник на владина седница. Од Владата чекаат да го добијат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ побара одговорност и одговори од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасоовски, поради скандалот со службениот џип од страна на ...
| | веќе видена | слични

Аферата МВР - ТУРС за жал не е кулминација. Замислете, директор на Бирото за јавна безбедност злоупотребува службен џип за да го пренесе друштвото на својата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со денови се повеќе и поотворено јавно се покажува хаосот и башибозукот кој што владее во МВР. Аферата МВР - ТУРС за жал не е кулминација. Замислете, директор ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила синоќа во 20,10 часот, на регионален пат Куманово – Скопје, кај село Никуштак, помеѓу ...
сите 212 | | | веќе видена

Не сум ги чул разговорите за да можам да ви одговорам дали размислувам за оставка. Тоа се само телефонски разговори кои засега не докажуваат ништо. Судската ...
сите 54 | | | веќе видена

6.000 вработувања се извршени спротивно на законот, на државен товар. На ова претходеше бришење на критериумите за административните службеници, а постапките ...
сите 69 | | | веќе видена

Скопјанец заработи кривична пријава за неовластено производство и пуштање во промет наркотички дроги и психотропни супстанции. Полицијата денеска соопшти дека ...
сите 130 | | | веќе видена

Италијанските служби ја завршија спасувачката операција за исчезнатите под урнатините на надвозникот „Моранди“ во Џенова. Со тоа е потврдено дека во несреќата ...
сите 70 | | | веќе видена

Врвните членови на македонската културна сцена и членови на Сојузот на музички уметници на Македонија синоќа во рамките на фестивалот „Охридско лето“ одржаа ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зоран Јовановски – Челик можен наследник на Лазе Велковски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: