Чекор поблиску до глобален интернет: Amazon ќе лансира илјадници сателити во вселената


Изгледа дека разводот воопшто на Џеф Безос воопшто не влијаеше на плановите и намерите на неговата компанија Amazon, па тој и понатаму остана одлучен да го ...
| | веќе видена | слични

Основачот на Microsoft, Бил Гејтс за прв пат по седум години не е на вицешампионската позиција на листата Најбогати луѓе во светот. Титулата му ја одзеде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бил Гејтс никогаш не се наоѓал на пониско место од второто во седумгодишната историја на „Блумберговиот индекс на милијардери”. Но сега коосновачот на ...
| | веќе видена | слични

Американскиот милијардер Бил Гејтс за прв пат во седум години се најде на третата поизиција на листата на најбогати луѓе на светот, со што ова всушност е ...
| | веќе видена | слични

На финалето од престижниот тениски турнир Вимблдон, најбогатиот човек на планетата и сопственик на компанијата Amazon, Џеф Безос, за прв пат во јавност се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, денеска учествуваше во работата на Советот за безбедност, свикан од претседателот на ...
сите 467 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 57 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 169 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чекор поблиску до глобален интернет: Amazon ќе лансира илјадници сателити во вселената

Од:
До кого (е-маил):
Порака: