Брегзит без договор ќе влијае на 100 000 работни места во Германија, најпогодена автомобилската индустрија

4 копии

Излегувањето на Британија од ЕУ без договор би влијае на повеќе од 100 000 работни места во Германија, која зависи од трговијата со Британија. Најтешко ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Холандската влада објави фотографии на кои брегзит е претставен како сино чудовиште, на Твитер. Според твитот на министерот за надворешни работи на Холандија, ...
| | веќе видена | слични

Рејчел Џонсон, сестрата на конзервативниот пратеник Борис Џонсон, во емисијата The Pledge се појавила голаи на тој начин вели ќе се бори за Британија остане во ...
| | веќе видена | слични

Рејчел Џонсон одлучила да се појави топлес во текот на телевизиската дискусија за Брегзит. Сестрата на контроверзниот пратеник Борис Џонсон, била во емисијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Се проценува дека излегувањето на Велика Британија од ЕУ без договор (тврд Брегзит) ќе загрози 612.000 работни места низ светов, од кои 179.000 во самата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Борбата против криминалот, високата корупција мора да продолжи и ние навистина конечно мораме да имаме решение, со кое сите ресурси ќе бидат ставени во ...
сите 505 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 390 | | | веќе видена

Катица Јанева која до неодамна беше на чело на институцијата која требаше да гони функционери за висока корупција останува во Шутка. Ова станува јасно од ...
сите 178 | | | веќе видена

Жените родени во овој знак можат да заведат кој и да посакаат, додека мажите важат за најснаодливи во кревет. Се разбира, станува збор за Биковите, кои општо ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брегзит без договор ќе влијае на 100 000 работни места во Германија, најпогодена автомобилската индустрија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: