ПОРАНО ОВА НЕ БЕШЕ СРАМОТА ВО СКОПЈЕ: Маж се сонча на кејот од реката Вардар (ФОТО)


Додека порано градската плажа во главниот град Скопје важеше за место за рекреација каде скопјани се сончале, уживале во чистата вода на реката Вардар, денес тоа е чудно На социјалната мрежа Твитер се појави фотографија која набрзо стана топ тема за осуда, потсмев, разочарување... Додека порано градската плажа во главниот град Скопје важеше за место за рекреација каде скопјани се сончале, уживале во чистата вода на реката Вардар, денес тоа е чудно. Уловен е маж како се сонча на кејот од Вардар по костим за капење и сето тоа ги возбуди интернет корисниците. Што мислите вие за потегот на овој господин? Тоа е таа егзотика на кеј! pic.twitter.com/V0t9ZgSgqc — Alexis Carrington
| | веќе видена | слични
2 копии

– Лима во наредниот период ќе биде на проба во нашиот тим и ќе тренира заедно со играчите во Австрија, а ќе добие шанса и на некој од престојните пријателски натпревари во дресот на нашиот тим, информираа од ФК Вардар. Станува збор за 24-годишен фудбалер кој што во минатата сезона беше член на Сантос, а во минатото има настапувано за албанскиот прволигаш Кукеси, и за бразилските екипи Операрио, Лувердензе, Гуарани, Спорт Ресифе, Спорт Баруери и Гремио Баруери.
| | веќе видена | слични

Тимот на Вардар на подготовките во Австрија ќе тестира едно име во офанзивната линија и тоа е Матеус Лима Круз. Станува збор за 24-годишен бразилски напаѓач кој што во минатата сезона беше член на Сантос, а претходно бил и дел од Кукеси, Операрио, Лувердензе, Гуарани, Спорт Ресифе, Спорт Баруери и Гремио Баруери. Лима во наредниот период ќе тренира со „црвено-црните“, ќе одигра и некој пријателски меч по што тренерот Гоце Седлоски ќе донесе одлука за тоа дали ќе биде ангажиран.
| | веќе видена | слични

Од првиот ден на подготовките на Вардар во Австрија на тренинзите на македонскиот првак учествува и Бразилецот Матеус Лима Круз, кој се наоѓа на проба и во следните денови ќе се обиде да се избори за трансфер во таборот на „црвено-црните“. Станува збор за 24-годишен фудбалер кој што во минатата сезона беше член на Сантос, а во минатото има настапувано за албанскиот прволигаш Кукеси, и за бразилските екипи Операрио, Лувердензе, Гуарани, Спорт Ресифе, Спорт Баруери и Гремио Баруери. Бразилскиот голгетер ќе добие шанса на контролните натпревари да го убеди тренерот Седлоски во своите квалитети, по што ќе биде донесена одлука дали тој ќе потпише договор со Вардар.
| | веќе видена | слични

Матеус Лима Круз е новото име во редовите на македонскиот фудбалски првак Вардар. Се работи за напаѓач кој има играно за Кукс во Албанија, каде во 27 меча даде седум погодоци. По настапите во Кукс, се врати во Бразил каде потпиша за Сантош, но не одигра ниту еден меч. Бразилецот ќе остане со „црвено-црните“ во следните неколку дена, а ако ги задоволи барањата на стручниот штаб, ќе биде дел од тимот за следната сезона.
| | веќе видена | слични

Матеус Лима Круз е новото име во редовите на македонскиот фудбалски првак Вардар. Се работи за напаѓач кој треба да ја засили офанзивната линија. Матеус е играч кои има играно за Кукс во Албанија, каде во 27 меча даде седум погодоци. По настапите во Кукс, се врати во Бразил каде потпиша за Сантош, но не одигра ниту еден меч. Сега е заедно со Вардар, на подготовките во Австрија. Бразилецот ќе остане со „црвено-црните“ во следните неколку дена, а ако ги задоволи барањата на стручниот штаб, ќе биде дел од тимот за следната сезона.
| | веќе видена | слични
8 копии

Јована Саздовска, левото крило во сениорската репрезентација на Македонија во следните две сезони ќе биде дел од европскиот вице-шампионскиот тим на Вардар.„Црвено-црните“ се договорија со Саздовска која по една сезона во Романија се враќа во Македонија.Саздовска за неколку денови ќе го прослави 24 роденден, и досега има над 30 настапи за сениорската репрезентација на Македонија. Има искуство и во играње во КПК.Со ангажирањето на Саздовска во тимот имаме две македонски крила, Ристовска на десната позиција и Саздовска на левата. Таа е второто засилување за следната сезона за Вардар, по пивотменот Драган Цвијиќ.Подготовките на Вардар за новата сезона почнуваат на 1 август.
| | веќе видена | слични
2 копии

„Црвено-црните“ се договорија со Саздовска која по една сезона во Романија се враќа во Македонија. Саздовска за неколку денови ќе го прослави 24 роденден, и досега има над 30 настапи за сениорската репрезентација на Македонија. Има искуство и во играње во КПК. Со ангажирањето на Саздовска во тимот имаме две македонски крила, Ристовска на десната позиција и Саздовска на левата. Таа е второто засилување за следната сезона за Вардар, по пивотменот Драган Цвијиќ. Подготовките на Вардар за новата сезона почнуваат на 1 август
| | веќе видена | слични

ЖРК Вардар уште пред неколку месеци ја најави Цвијиќ како прво големо засилување за новата натпреварувачка сезона, но сега го збогати својот ростер и со една македонска репрезентативка која ова попладне беше претставена како второ летно засилување. Јована Саздовска ставила потпис на двегодижен договор со европскиот вицешампион, а со самото тоа стави брз крај на етапа во Романија каде настапувае минатава сезона. – Јована Саздовска, левото крило во сениорската репрезентација на Македонија во следните две сезони ќе биде дел од европскиот вицешампионски тим на Вардар. „Црвено-црните” се договорија со Саздовска која по една сезона во Романија се враќа во Македонија. Со ангажирањето на Саздовска во тимот имаме две македонски крила, Ристовска на десната позиција и Саздовска на левата. Таа е второто засилување за следната сезона за Вардар, – се вели во соопштението на ЖРК Вардар.
| | веќе видена | слични

Раководството на ЖРК Вардар денеска го објави трансферот на Јована Саздовска, левото крило на македонската репрезентација која потпиша договор со актуелниот првак на нашата земја. Во ситуација кога „вардарки“ останаа без Мавсар и Херем, кои настапуваа на позицијата лево крило минатата сезона, изборот за нов играч во овој дел од тимот падна токму врз македонската репрезентативка. Саздовска за неколку денови ќе го прослави 24 роденден, и досега има над 30 настапи за сениорската репрезентација на Македонија. Таа е второто засилување за следната сезона за Вардар, по пивотменот Драган Цвијиќ. Подготовките на Вардар за новата сезона почнуваат на 1 август.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нашиот јазик и нашето културно наследство се македонски. Тоа го потврдуваме со договорот. Како Македонци ќе влеземе во НАТО и како Македонци ќе чекориме во ЕУ. ...
сите 25 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 75 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот и е подготвуван од соседите. За жал, македонскиот народ е експеримент на Зоран Заев. Достоинството на македонскиот народ е ...
сите 144 | | | веќе видена

Шефот на пратеничката група на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Авдулах Хоти смета дека дијалогот со Србија можат да го водат единствено претставителни и ...
сите 158 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Во Македонија за неколку дена пристигнуваат две слоници. Војо Иванов зоо неговател вели дека станува збор за две слоници, едната има 40, другата 50 години, ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОРАНО ОВА НЕ БЕШЕ СРАМОТА ВО СКОПЈЕ: Маж се сонча на кејот од реката Вардар (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: