Ќе се залагаат за сојуз со Русија: Партијата на Бачев се прекрсти во „Единствена Македонија“


6 копии

Народно движење за Македонија се преименува во Единствена Македонија, ќе се залагаме за Сојуз со Русија и членство во Еворазиската унија Во изјава за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Од политичката партија Единствена Македонија преку соопштение наведуваат дека се длабоко изненадени од определбата на Заев за повторно враќање на штетната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Единствена Македонија“ е длабоко изненадена од определбата на Заев за повторно враќање на штетната тактика на екстремна кооперативност во спорот за името што ...
| | веќе видена | слични

Единствена Македонија соопшти дека е длабоко изненадена од определбата на премиерот Зоран Заев за повторно враќање на штетната тактика на екстремна ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Единствена Македонија“ и македонскиот народ се длабоко вознемирени од погубното залагање на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ за концептот на една алтернатива наречен НАТО и ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Партијата на Јанко Бачев со ново име Единствена Македонија, денес во Собранието поднесе Иницијатива за донесување на Одлука за повлекување на Одлуката за ...
| | веќе видена | слични

„Единствена Македонија ќе се залага за радикален пресврт во македонската политика со повлекувањето на актите за прием на Македонија во НАТО и ЕУ, со барање за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Партијата на Јанко Бачев наместо Народно движење за Македонија ќе биде со називот Единствена Македонија, информираа денеска од таму. – Реконструкција на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зградата во трговскиот центар Скопјанка во која вчера повеќе од 6 часа беа евакуирани станарите поради неподнослив мирис кој предизвикувал кашлање и печење на ...
сите 78 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните и членовите на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Свети Николе.Мицкоски пред ...
сите 202 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 51 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 32 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе се залагаат за сојуз со Русија: Партијата на Бачев се прекрсти во „Единствена Македонија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: