Антикорупциска комисија ќе испитува како се трошеле буџетски пари во Собранието


Не се пријавил на оглас, а добил работа. Прво добил решение за вработување, па дури потоа ги доставил документите кои се барале со огласот. Се вработил не било ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Државната антикорупциска комисија покрај досегашните прекршочни пријави поднела две иницијативи за кривична одговорност за двајца функционери за непотизам и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Актуелниот градоначалник на Прилеп, Јовановски и екс претседателот на скопскиот кривичен суд, Панчевски, кривично да одговараат за вработување на своите внуци, ...
| | веќе видена | слични

Антикорупциската комисија бара кривична одговорност од актуелниот градоначалник на Прилеп, Илија Јовановски и екс претседателот на скопскиот кривичен суд, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Земјава бележи континуиран пад на листата на Транспаренси интернешенел во однос на перцепцијата на корупцијата, а најверојатно и на праксата. Генерално ...
| | веќе видена | слични

 На денешната експертска дебата посветена на улогата на новоизбраната ДКСК, Тупанчевски посочи дека после СЈО, Антикорупциска дала нова надеж во борбата со ...
| | веќе видена | слични

Државната комисија за спречување на корупцијата го казни ректорот на Универзитетот „Мајка Тереза“, Азиз Положани, за непочитување на законот, трудејќи се да го ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на своето работење до денеска антикорупциската комисија отворила 276 случаи, од кои затворени се 28 а само за 2 комисијата поднела иницијатива за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Преговорите за новиот закон за Јавното обвинителство, во чии рамки е и статусот на СЈО е еклатантен пример како не треба да течат реформите во Република ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Рашела Мизрахи, која вчера рано наутро беше разрешена од министерка за труд и социјална политика, и беше постојано мета на антисемитски напади од лица блиски ...
сите 182 | | | веќе видена

Извршителот Христијан Мицкоски не успеа во својата намера да го блокира законот за ЈО. Победи правдата! Собранието со 80 пратеници покажа дека е за силна ...
сите 644 | | | веќе видена

Пратениците упатија пораки до граѓаните за кого да ја дадат довербата на 12 април. Пратеникот Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека граѓаните не треба да ...
сите 169 | | | веќе видена

Пратеничката Лилјана Поповска од ДОМ го обезбедила последниот глас што недостигаше за донесување на Законот за јавно обвинителство, кој денеска беше усвоен со ...
сите 183 | | | веќе видена

Претседателот на Европски совет Шарл Мишел вечерва организира неформална вечера за лидерите од Европската Унија и од Западен Балкан. Според него состанокот е ...
сите 593 | | | веќе видена

“Доцнам зошто бев физички нападнат од затворски слубежници” – рече обвинетиот  во “Рекет” Бојан Јовановски при влезот во судницата обраќајќи се на новинарите. ...
сите 325 | | | веќе видена

Вардар одигра перфектен меч против Мотор Запорожје и го обезбеди пласманот во осминафиналето на Лигата на шампионите, но за таа брилијатна партија дојдоа и ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Антикорупциска комисија ќе испитува како се трошеле буџетски пари во Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: