Антикорупциска бара кривична одговорност за Јовановски и Панчевски


Антикорупциската комисија бара кривична одговорност од актуелниот градоначалник на Прилеп, Илија Јовановски и екс претседателот на скопскиот кривичен суд, ...
| | веќе видена | слични

Судијата Владимир Панчевски тврди дека според законот со кој се регулира, прислушувањето не се гони по службена должност ако не сте дел од служба која има ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Државната антикорупциска комисија покрај досегашните прекршочни пријави поднела две иницијативи за кривична одговорност за двајца функционери за непотизам и ...
| | веќе видена | слични

По пауза од осум години се организираше Затворено државно првенство на Македонија во шах, а тројцата прворангирани играчи на турнирот го оправдаа епитетот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Актуелниот градоначалник на Прилеп, Јовановски и екс претседателот на скопскиот кривичен суд, Панчевски, кривично да одговараат за вработување на своите внуци, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 262 | | | веќе видена

Министерството за здравство како невистинити ги оцени информациите што ги сподели во интервју за Канал 5 телевизија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 162 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 288 | | | веќе видена

Министерството за здравство објави денеска дека вкупниот број на позитивни велешани на коронавирусот изнесува осум. Според оваа евиденција во изминатите 24 ...
сите 209 | | | веќе видена

Бројот на заразените од Ковид-19 во светот уште завчера ја надмина бројката од еден милион. Според податоци од синоќа, во САД се евидентирани повеќе од 270.000 ...
сите 604 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Антикорупциска бара кривична одговорност за Јовановски и Панчевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: