Анкета на Ipsos за претседателските избори во Србија: Вучиќ прв, шегобиецот Бели втор


3 копии

Српскиот премиер и кандидат на Српската напредна партија (СНС) на претстојните претседателски избори Александар Вучиќ убедливо води пред останатите кандидати, ...
| | веќе видена | слични

Љубиша Прелетачевиќ Бели е еден од седумте кандидати за српски претседател и е сосема поразличен од сите останати. Тој нема политичко искуство, има само 26 ...
| | веќе видена | слични

На извлекувањето во Републичката джавна изборна комисија на Србија, беше одлучен редоследот на кандидатите на гласачкото ливче за претседателските избори ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Државната изборна комисија на Србија потврди 11 кандидати за претседателските избори, закажани за 2 април, а нивниот редослед на гласачките ливичиња ќе биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидати за претседателските избори во Србија се Александар Вучиќ, кој е кандидат на владејачката Српска напредна партија, Саша Јанковиќ како кандидат на „За ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државната изборна комисија ја отфрли кандидатурата на "капетан Вучетиќ" бидејќи утврди дека поднесената пријава има недостатоци. Потврдени се 11 кандидати за ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател на Србија, Лука Максимовиќ, попознат како Љубиша Прелетачевиќ Бели, изјави дека ако го добие претседателскиот мандат, ...
| | веќе видена | слични

Српската државна изборна комисија (РИК) ја потврдила претседателската кандидатура на Лука Максимовиќ, попознат како Љубоша Прелетачевиќ – Бели, пренесуваат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во Домот за култура „Ацо Шопов“-Штип синоќа се одржа промоција на кандидат за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ , Илчо Захариев и на советничката листа од 23 ...
сите 141 | | | веќе видена

 Човечкото тело е комплициран механизам кој е под влијание и на надворешни, и на внатрешни фактори. Многу психолози се согласни дека телото праќа сигнали кои ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анкета на Ipsos за претседателските избори во Србија: Вучиќ прв, шегобиецот Бели втор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: