„Златниот“ Германец повторно би го напуштил клубот!

2 копии

И порано се шпекулираше дека би можел да ја напушти Бундеслигата, но тие наводи брзо беа демантирани од страна на самиот играч. Беше на излезните врати на клубот пред неколку месеци, Јирген Клоп жестоко го сакаше во редовите на Ливерпул, но после разговорот со новиот тренер на „Баварците“ – Карло Анчелоти, Германецот одлучи да остане бо Минхен. Фото: Beta/AP Photo/Matthias Schrader Тој дури го отпушти својот агент, кој во медиумите го селеше во Премиер лига. Сега работите добија нов тек, Геце на крајот навистина би можел да ја напушти „Алијанс Арената“. Овој 24-годишен фудбалер покрај сите уверувања на Анчелоти дека ќе игра под негово водство, ќе биде само алтернатива на офанзивците како Милер, Коман и Робен. Тоа неодамна го изјави извршниот директор на Баерн, Карл-Хајнц Румениге, човекот кој го „молеше“ Геце да остане во Баерн, кога се појавие првите гласини дека би можел да ја обнови соработката со Клоп.
| | веќе видена | слични

Германија | Карло Анчелоти вели дека има добар однос со неговиот претходник на кормилото на Баерн, Пеп Гвардиола и открива каква порака добил од Шпанецот... По одлуката на Пеп Гвардиола да замине од Алианц Арена, Карло Анчелоти беше изборот на „Баварците“ за нов тренер. Двајцата стратези имаат добар однос, па Пеп Гвардиола спремил специјална порака за својот постар колега. „На ѕидот на италијански ми напишал „Имам голема почит кон тебе, ти посакувам среќа Карло“” – открива Италијанецот во разговор со Билд. „Имам добар однос со него”. Извор: 24FUDBAL.com.mk
| | веќе видена | слични
3 копии

Новиот менаџер на Баерн Минхен, Карло Анчелоти, вчера и официјално ја имаше својата промоција во новиот клуб, најавувајќи дека тој нема да прави револуција во таборот на „баварците“. Во кабинетот на Карло Анчелоти беше пронајдена порака, од довчерашниот стратег на Баерн Минхен, Пеп Гвардиола. „Со голема почит, ти посакувам многу среќа Карло“ – се вели во пораката од шпанскиот стратег.
| | веќе видена | слични

Денеска Карло Анчелоти го одржа својот прв тренинг на чело на Баерн Минхен, а во претходните денови Италијанецот се запозна со ситуацијата во Минхен и во клупската база. Во тренерскиот кабинет Карло нашол порака од својот претходник Пеп Гвардиола. Како што е познато, по три години на чело на Баерн Гвардиола одлучи да го напушти Минхен и да го преземе Манчестер Сити. Самиот Анчелоти откри дека на табла во тренерскиот кабинет нашол напишана на рака порака од Гвардиола. „Со голема почит, ти посакувам многу среќа, Карло!“, напишал Гвардиола. Двајцата професионалци се во добри односи откако за време на првата прес-конференција Анчелоти на неколку пати ја пофали работата која Шпанецот ја завршил на чело на Баерн. Pep left a message for Ancelotti in Bayern's office on the wall: "With high esteem, may you have good luck Carlo!" pic.twitter.com/fGjtw90q8M — The Pep (@GuardiolaTweets) July 11, 2016
| | веќе видена | слични
2 копии

Од денеска и официјално започна ерата на италијскиот стратег Карло Анчелоти во реодвите на Баерн Минхен. Тој на оваа функција ќе го замени Пеп Гвардиола кој за три години освои седум титули со „баварците“, но не успеа да дојде до најпрестижната во Лигата на шампионите каде три пати беше запиран во полуфиналето и тоа од шпански екипи (Реал Мадрид, Барселона и Атлетико Мадрид). Пеп му подготви и специјална порака на Анчелоти која го дочека во неговата канцеларија. Истата ја откри дон Карло. -Со среќа! Го напишал тоа на италијански на ѕидот. Тоа беше изненадување, ние добро се сложуваме, -истакнал Анчелоти за „Билд“.
| | веќе видена | слични

Минхен гори од нетрпение. Сите се прашуваат:Како ќе изгледа овој нов Баерн? Наместо Пеп Гвардиола, диригентската палка ја презеде Карло Анчелоти. Но, овде немаше никакви проблеми во поглед на примопредвање на должностите. Така што, новиот тренер на Манчестер Сити се потруди на неговиот наследник да му разубави првиот работен ден во Баерн. Во соблекувалната на новиот шеф на струката, а таа е баш по налог на Гвардиола овоена од делот каде се наоѓаат играчите, но само за екипата да се опушти, интересна порака за добредојде! „Со длабока почит, нека те следи добра среќа Карло“ , напиша Гвардиола. This was the message Pep Guardiola wrote to Ancelotti: "With high esteem, may you have good luck, Carlo!" pic.twitter.com/NtOaQJxQnY — Bayern & Germany (@iMiaSanMia) July 11, 2016
| | веќе видена | слични

Новиот тренер на Баерн Минхен, Карло Анчелоти открива дека во канцеларијата го чекала порака од неговиот претходник Пеп ГвардиолаШпанецот по три години престој на Алианц Арена реши ова лето да замине, а „Баварците" го одбраа Карло Анчелоти како негов наследник.Двајцата тренери имаат добар однос, па Пеп Гвардиола оставил специјална порака за својот постар колега.„На ѕидот на италијански ми напишал „Имам голема почит кон тебе, ти посакувам среќа Карло"" – открива Италијанецот во разговор со Билд.
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот тренер на Јувентус, Милан, Реал (М), ПСЖ и Челзи откри дека Пеп Гвардиола му има оставено одличен тим и додаде дека нема да форсира игра која многу ќе се разликува од таа која ја форсирал трофејниот шпански стручњак Трофејниот италијански стручњак, Карло Анчелоти, пред неколку часа и официјално беше претставен како нов предводник на германскиот гигант Баерн (М). Поранешниот тренер на Јувентус, Милан, Реал (М), ПСЖ и Челзи откри дека Пеп Гвардиола му има оставено одличен тим и додаде дека нема да форсира игра која многу ќе се разликува од таа која ја форсирал трофејниот шпански стручњак. Чест ми е што сум овде. Полн сум со енергија и едвај чекам да почнам со работа. Знам дека Баерн е еден од најголемите клубови не само во Германија, туку и во Европа, свесен сум за предизвикот. Нема да менувам премногу бидејќи сметам дека нема потреба од револуција, Пеп Гвардиола работеше одлично во изминатиот период и ми остави супер тим. Сигурно ќе сакам да оставам свој печат, но играта нема да биде многу ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германскиот фудбалски шампион, Баерн Минхен, денес и официјално го претстави новиот тренер Карло Анчелоти. Италијанецот кој ќе го наследи Пеп Гвардиола на „Алијанц Арена“ истакна дека е пресреќен што ќе води еден од најтрофејните клубови во Европа и дека ќе ја продолжи работата на каталонскиот стратег. „Чест ми е што сум овде. Полн сум со енергија и едвај чекам да почнам со работа. Знам дека Баерн е еден од најголемите клубови не само во Германија, туку и во Европа, свесен сум за предизвикот. Нема да менувам премногу бидејќи сметам дека нема потреба од револуција, Пеп Гвардиола работеше одлично во изминатиот период и ми остави супер тим. Сигурно ќе сакам да оставам свој печат, но играта нема да биде многу поразлична од онаа под водство на Гвардиола“, изјави Анчелоти. „Ќе се обидеме да бидеме добри во сите натпреварувања и да ги освиме сите трофеи. Се разбира дека целта е освојување на ЛШ, но постојат многу големи екипи кои се натпреваруваат за тој трофеј. Сепак, ние ќе се обидеме да ја освоиме“, додаде ...
| | веќе видена | слични

Новиот тренер на Баерн, Карло Анчелоти откри дека не планира револуционерни промени во клубот и сака да ги продолжи успесите на својот претходник Пеп Гвардиола. – Мојот пријател Гвардиола завршил одлична работа во последните години. Треба да ги земам во предвид карактеристиките на играчите, но не дојдов да правам револуција, бидејќи Пеп работел фантастично и сакам да продолжам во неговиот стил, објави Анчелоти на првата прес-конференција како тренер на Баерн. – Знам дека сите сакаат тимот да игра напаѓачки фудбал. Јас сакам напаѓачки стил. Располагам со фантастичен тим и сум многу среќен од овој факт. Затоа стилот на игра нема да се разликува многу од минатогодишниот. Фудбалерите се исти и затоа и шемата нема да се промени, додаде 57-годишниот специјалист. – Привлековме неверојатни играчи ова лето и ќе се обидеме да ги оствариме нашите цели. Баерн е еден од најдобрите клубови во светот. Има неверојатни традиции и сакам да ги продолжам, прокоментира поранешниот тренер на Милан, Челзи, ПСЖ и Реал Мадрид. – ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За неа тврдат дека е внука на рускиот олигарх која разговарала со Штрахе во вилата на Ибица. Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими претседателот на Големото национално собрание на Република Турција, Мустафа ...
сите 239 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Златниот“ Германец повторно би го напуштил клубот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: