Шекеринска: Функционирањето на правната држава значи дека никој не е над законот


Функционирањето на правната држава значи дека никој не е над законот, но владеењето на правото исто така значи дека постапките ќе дефинираат дали некој е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Зоран Заев, по којзнае кој пат му се спротивставува во изјавите на првиот човек на СДСМ, Зоран Заев. Секако, станува збор за изјави на еден ист ...
| | веќе видена | слични

Целата енергија и фокус во моментов треба да бидат насочени кон собирање двотретинско мнозинство во Парламентот за уставни измени, смета вицепремиерот Бујар ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот за евроитеграции Бујар Османи информираше дека ја предал целата документација во СЈО, кое што отвори истрага за него во која се јавува како ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот Бујар Османи, кој е под истрага на СЈО во случајот Пациент, информираше дека утрово доставил документација до обвинителството која, како што ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за евроинтеграции, Бујар Османи денеска одржа прес-конференција на која исткана дека денеска ги доставил сите потребни документи во врска со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи е сигурен во чесноста на своите постапки додека раководеше со Министерството за здравство и е убеден дека во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Засега нема закажано средба на работните групи за законот за јавно обвинителство в сабота, велат од Министерството за правда, по информациите објавени во дел ...
сите 614 | | | веќе видена

Стевче Донев ќе продолжува да го застапува предметот „Триста“, односно истиот кој му беше доделен од СЈО, а сега од редовното Јавно обвинителство, објави ...
сите 147 | | | веќе видена

Ранет лекар на работно место, претепан доктор во ходник во болница, нападнат медицински персонал, хорор услови за работа, разрушени болници, хаос во кој освен ...
сите 270 | | | веќе видена

Милионот и пол евра, кои Орце Камчев му ги предаде на Бојан Јовановски во објавената снинка за „Рекет“, биле наменети за неговиот нов пасош. Како што пренесува ...
сите 257 | | | веќе видена

Постојат три хороскопски знаци кои кога повредуваат, ретко имаат грижа на совест, дури и во љубовните односи. Тие освен што се однесуваат површно со туѓите, ...
сите 154 | | | веќе видена

Едноставна техника. Доколку не знаете како да направите нешто тогаш прашајте професионалец. Еве што професионалните актерки за возрасни препорачуваат за во ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шекеринска: Функционирањето на правната држава значи дека никој не е над законот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: