Посебен сообраќаен режим поради фудбалскиот натпревар меѓу Македонија и Шпанија

2 копии

Ограничувањето нема да важи само за возила кои имаат акредитација за движење по горенаведените сообраќајници за влез кон фудбалскиот објект, а во однос на пешаците ограничувањето нема да важи само за лица кои поседуваат карти за гледање фудбалскиот натпревар Министерството за внатрешни работи информира дека во текот на утрешниот ден, поради одржување на фудбалскиот натпревар меѓу Македонија и Шпанија, ќе биде воведен посебен сообраќаен режим. Сите детали може да ги прочитате во продолжение. Во врска со одигрување на утрешниот
| | веќе видена | слични
2 копии

Вечерашниот фудбалски натпревар меѓу Македонија и Шпанија во квалификациите за Светското првенство во Русија следната година им служи на ФФМ, УЕФА и МВР како генерална проба за Суперкупот на УЕФА, закажан за 8 август во Скопје. Шпанија е идеален тим за пробата, бидејќи дури седуммина од репрезентативците на „фуријата“ би требало да се вратат во Скопје на почетокот на следниот месец за Суперкупот на УЕФА, затоа што играат за учесниците Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед. Станува збор за Давид де Хеа од Јунајтед и Давид Карвахал, Начо, Серхио Рамос, Марко Асенсио, Иско и Алваро Мората од Реал Мадрид. Фудбалската федерација на Македонија и Министерството за внатрешни работи преземаат вонредни безбедносни мерки при организација на мечот со поранешниот светски и европски шампион, а претставниците на УЕФА, Жељко Павлица и Франк Вијнвелд, вчера имаа работна средба со министерот Оливер Спасовски во врска со организацијата на Суперкупот на УЕФА, а двајцата вечерва ќе бидат и на „Филип Втори“ за да го проследат ...
| | веќе видена | слични
14 копии

СВР Скопје од 15 часот ќе воведе посебен режим на сообраќај на возила и движење на пешаците во деловите од градот кои се во непосредна близина на Градскиот парк поради вечерашниот фудбалски натпревар помеѓу репрезентациите на Македонија и Шпанија од 20.45 часот. – Ќе биде ограничено движењето на возилата по следните улици кои водат кон фудбалскиот стадион: бул. „Илинден“, ул. „Ристо Шишков“, ул. „Аминта Трети“, ул. „Наум Наумовски-Борче“, како и по сервисните улици во Градски парк околу фудбалскиот стадион, соопшти МВР.
| | веќе видена | слични
2 копии

– Ќе биде ограничено движењето на возилата по следните улици кои водат кон фудбалскиот стадион: бул. „Илинден“, ул. „Ристо Шишков“, ул. „Аминта Трети“, ул. „Наум Наумовски-Борче“, како и по сервисните улици во Градски парк околу фудбалскиот стадион, соопшти МВР. Ограничувањето нема да важи само за возила кои имаат акредитација за движење по наведените сообраќајници за влез кон фудбалскиот објект, а во однос на пешаците ограничувањето нема да важи само за лица кои поседуваат влезници за натпреварот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за внатрешни работи информира дека во текот на денешнио ден, поради одржување на фудбалскиот натпревар меѓу Македонија и Шпанија, ќе биде воведен посебен сообраќаен режим. Сите детали може да ги прочитате во продолжение. Во врска со одигрување на меѓународен фудбалски натпревар помеѓу репрезентациите на Македонија и Шпанија, на фудалскиот стадион “Телеком арена“ во Градскиот парк со почеток во 20.45 часот, СВР Скопје, согласно планот за сообраќајно и физичко обезбедување, утре во периодот од 15 часот ќе воведе посебен режим на сообраќај на возила и движење на пешаците во деловите од градот во непосредна близина на Градскиот парк. Односно ќе биде ограничено движењето на возилата по следните улици кои водат кон фудбалскиот стадион: Бул. “Илинден“, ул. “Ристо Шишков“, ул. “Аминта 3-ти“, ул. “Наум Наумовски-Борче“, како и по сервисните улици во Градски парк околу фудбалскиот стадион. Ограничувањето нема да важи само за возила кои имаат акредитација за движење по горенаведените сообраќајници за ...
| | веќе видена | слични

Ни пешаците нема да можат да се приближат кон стадионот во Градскиот парк денеска попладне во Скопје, освен ако не одат на фудбалскиот натпревар Македонија – Шпанија, соопшти полицијата. Посебен режим за движење на возила и пешаци ќе има после 15 часот. Ограничувањето ќе важи за сите улици што водат кон Арената Филип Втори како и по сервисните улици во Градски парк околу фудбалскиот стадион. „Ограничувањето нема да важи само за возила кои имаат акредитација за движење по горенаведените сообраќајници за влез кон фудбалскиот објект, а во однос на пешаците ограничувањето нема да важи само за лица кои поседуваат карти за гледање фудбалскиот натпревар“, се вели во соопштението на МВР. Натпреварот почнува во 20.45 и се игра во рамките на квалификациите за Светското првенство во фудбал што ќе биде идното лето во Русија.
| | веќе видена | слични

Посебен режим за движење стапува на сила денеска попладне по 15 часот во делот околу Градскиот стадиуон во Скопје каде вечерва во 20.45 часот ќе се игра фудбалскиот натпревар меѓу репрезентациите на Македонија и Шпанија во рамки на квалификациите за светското првенство. Според она што го објави МВР кон стадионот нема да можат да се приближат ниту пешаците доколку не одат на натпреварот. Ограничувањето ќе важи за сите улици што водат кон Арената Филип Втори како и по сервисните улици во Градски парк околу фудбалскиот стадион. -Ограничувањето нема да важи само за возила кои имаат акредитација за движење по горенаведените сообраќајници за влез кон фудбалскиот објект, а во однос на пешаците ограничувањето нема да важи само за лица кои поседуваат карти за гледање фудбалскиот натпревар, се вели во соопштението на МВР.
| | веќе видена | слични

СВР Скопје обелодени дека во пресрет на натпреварот меѓу Македонија и Шпанија, ќе биде воведен посебен режим за сообраќај на возила и движење на пешаците на улиците кои се наоѓаат во близина на „Телеком арена“. Посебниот сообраќаен режим ќе важи од 15 часот, а ќе биде ограничено движењето на возилата по следните улици кои водат кон фудбалскиот стадион: бул. „Илинден“, ул. „Ристо Шишков“, ул. „Аминта трети“, ул. „Наум Наумовски-Борче“, како и по сервисните улици во Градски парк околу фудбалскиот стадион, соопшти МВР. Ограничувањето нема да важи само за возила кои имаат акредитација за движење по наведените сообраќајници за влез кон фудбалскиот објект, а во однос на пешаците ограничувањето нема да важи само за лица кои поседуваат влезници за натпреварот. Воедно, Фудбалската Федерација на Македонија обелодени дека влезовите за публика на денот на натпреварот ќе бидат отворени од 18.45 часот, а ќе се затворат во 20.30.
| | веќе видена | слични

Останато

Нашиот јазик и нашето културно наследство се македонски. Тоа го потврдуваме со договорот. Како Македонци ќе влеземе во НАТО и како Македонци ќе чекориме во ЕУ. ...
сите 38 | | | веќе видена

Заев  ќе учествува на трибина во Гевгелија,  а синоќа од Радовиш порача дека преку референдумот можеме конечно да обезбедиме подобра иднина за младите. ...
сите 56 | | | веќе видена

Десетиците лажни вести и пропагандни елементи, особено на социјалните мрежи, но и во дел од медиумите кои имаат голема публика во Македонија, се поклопија со ...
сите 109 | | | веќе видена

„Во клучната недела за иднината на државата и нејзините граѓани, Ѓорге Иванов одлучи да не ја напушта својата идеја за изолација на Македонија.Очигледно е дека ...
сите 96 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев и министерот за надворешни работи, Никола Димитров вчера беа во посета на Велес каде што се сретнаа со ...
сите 103 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Посебен сообраќаен режим поради фудбалскиот натпревар меѓу Македонија и Шпанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: