Иванов се сретна со заменик-помошник секретарот во Стејт Департментот на САД

9 копии

Претседателот Ѓорге Иванов денеска имаше средба со Метју Палмер, заменик-помошник секретар во Стејт Департментот на Соединетите Американски Држави.Кабинетот на ...
| | веќе видена | слични

За лидерот на ДУИ, Али Ахмети, косовскиот премиер Рамуш Харадинај вели дека е „лидер на Албанците во Македонија“ со кого вчера дискутирал за значајни прашања ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, во вторникот во Приштина се сретна со претседателот на Косово, Хашим Тачи, како и со премиерот Рамуш Храдинај, а како што ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лидерот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети денеска престојува во Приштина, каде што се сретна со косовскиот премиер Рамуш Харадинај и со ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети денеска во Косово имаше одделни средби со претседателот на Косово Хашим Тачи, а потоа и со премиерот ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
4 копии

Албанскиот претседател, Илир Мета денеска во Тирана се сретна со лидерот на ДУИ Али Ахмети, при што Мета изјави дека дал поддршка за дефинитивно решение за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното издание на Click Plus не даде одговор на прашањето што доколку референдумот биде успешен, односно дали ...
сите 335 | | | веќе видена

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 87 | | | веќе видена

Најдобриот македонски ракометен состав Вардар изгледа многу поразлично во оваа кампања без услугите на шампионите како Арпад Штербик, Хорхе Македа, Жоан ...
сите 101 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иванов се сретна со заменик-помошник секретарот во Стејт Департментот на САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: