Ахмети: Ако Иванов ги аболицира осудените за 27 Април ќе има последици


2 копии

Лидерот на ДУИ Али Ахмети порача дека претседателот Ѓорге Иванов ќе дејствува непромислено ако ги аболицира осудените за 27 април. Тој вели дека ако Иванов ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ДУИ порачува, претседателот да не ги спасува од затвор обвинетите за 27. април кои бараат аболиција. - „Тоа би било непромислен и неразмислен чекор, ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ДУИ порачува, претседателот да не ги спасува од затвор обвинетите за крвавиот четврток кои бараат аболиција. Али Ахмети не е сигурен дали пред ...
| | веќе видена | слични

Телма: Сите од „Крвавиот четврток“ сакаат помилување, Нинџа последен поднел барање Претседателот Ѓорѓе Иванов на три годишнината од масовното помилување од ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот премиер Зоран Заев е упорен со својот став дека претседателот Ѓорге Иванов не смее да аболицира. До Кабинетот на претседателот Иванов минатата ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Јавноста веќе знае дека до Ѓорге Иванов се поднесени 27 барања за амнестија поврзани со настаните од 27 април, рече Снежана Калеска-Ванчева, пратеничка од СДСМ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Но она што целата јавност треба да го знае и за коешто искрено се надеваме дека ќе го разбере и претседателот во заминување е дека во никој случај не треба да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 313 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 131 | | | веќе видена

Откако за само два дена беа собрани над милијарда долари за реставрација на катедралата Нотр Дам во социјалните мрежи се појавија и првите критики. „Коe ...
сите 771 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Македонија Гордана Сиљановска Давкова својата изборна програма ја претстави пред граѓаните на Валандово. Според нејзе иако СДСМ и ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмети: Ако Иванов ги аболицира осудените за 27 Април ќе има последици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: