Административни службеници при град Скопје оштетиле граѓани за 3.410.366 денари

18 копии

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Двајца службеници во Град Скопје измамиле 19 скопјани од кои украле 3.410.366 денари, односно околу 55.000 евра, фалсификувајќи им ги даночните пријави дека се ...
| | веќе видена | слични

Двајца службеници во Град Скопје добија кривични пријави бидејќи се осомничени дека мамеле граѓани за плаќање на данот и со тоа заработиле над 3.400.000 денари ...
| | веќе видена | слични

Груевски во 2016 организираше институционален напад врз невладиниот сектор. Тоа беше класичен политички притисок и злоупотреба на службена положба. Денес ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии
12 копии

СВР Куманово до надлежното Основно јавно обвинителство поднесе кривична пријава против 13 лица лица од Куманово и Скопје, и едно лице од село Режановце ...
| | веќе видена | слични

Против 14 лица од Куманово и од Скопје и четири фирми се поднесени кривични пријави поради основано сомнение дека сториле повеќе кривични дела од 2011 до 2017 ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство експресно ги отфрли кривичните пријави против Катица Јанева и нејзиниот тим од Специјалното обвинителство, заради злоупотреба на ...
| | веќе видена | слични
13 копии
повеќе

Останато

Павле Богоевски веќе нема кредибилитет да ги претставува граѓаните во Собранието на Република Македонија и заради тоа мора да си поднесе неотповиклива оставка, ...
сите 283 | | | веќе видена

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 405 | | | веќе видена

По неколку дена од финалето, евровизиската „Proud“ веќе доби повеќе од милион прегледи на „Јутуб“, а веќе неколку дена е во „трендинг“ на „Јутуб“. Имено ...
сите 286 | | | веќе видена

Именувањето на Еролд Муслиу за директор на Агенцијата за разузнавање се смета за силна „шлаканица” од страна на претседателот Стево Пендаровски за ДУИ, велат ...
сите 260 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Административни службеници при град Скопје оштетиле граѓани за 3.410.366 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: