Администрацијата ќе се крати со префрлање во приватниот сектор, не со откази


3 копии

Министерот за информатичко општетсво и администрација Дамјан Манчевски најавува намалување на администрацијата, но не преку откази, туку преку мотивирање на ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Министерот Манчевски го промени ставот, администрацијата сепак ќе била подготвена да одговори на барањата кога ќе почнат преговорите со Европската унија. Во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Со претстојните измени на законите за вработени во јавниот сектор и за административни службеници треба да бидат опфатени постапките за вработување и за ...
| | веќе видена | слични

Ова денеска го изјави ресорниот министер Дамјан Манчевски на денешната трибина за измените на два закони :за вработените во јавниот сектор и за административни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потребни се законски измени во постапката за вработување на административните службеници, во постапката за унапредување и во делот на заштитата на правата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Префрлувањето на вработените во јавниот сектор ќе биде во консултации со нив, вели министерот за администрација и информатичко општество, Дамјан Манчевски. Тој ...
| | веќе видена | слични

Се уште не се знае како ќе се одвива процесот на префрлување на буџетарите во приватниот сектор. Министерот Манчевси вели дека тоа ќе се знае кон крајот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за информатичко општество и администрација денеска организира јавна расправа за измени на Законот за вработени во јавен сектор и Законот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со појава на град. Ќе дува североисточен ветер, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. ...
сите 365 | | | веќе видена

Ситуацијата меѓу САД и Иран продолжува да се вжештува. Договор нема на повидок. И покрај тоа, експертите се согласни: двете страни сакаат да избегнат воена ...
сите 271 | | | веќе видена

Собранието утре во рамки на 103. седница треба да ги гласа предлозите за разрешување на членови на Владата и за избор на нови министри. Пратениците ќе гласаат ...
сите 230 | | | веќе видена

САД, Велика Британија, Саудиска Арабија и Обединетите Арапски Емирати се заложија за дипломатско решение на кризата со Иран. „Го повикуваме Иран да ги прекине ...
сите 199 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Администрацијата ќе се крати со префрлање во приватниот сектор, не со откази

Од:
До кого (е-маил):
Порака: