Давитковски до Манчевски: Реформи се донесуваат на почеток од мандатот, не на крај

2 копии

Во вчерашната емисија „Печат на неделата“ гостуваше Борче Давитковски кој на министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски му порача ...
| | веќе видена | слични

Владиниот портпарол Миле Бошњаковски денеска кажа дека институциите имаат капацитети за отпочнување на преговорите со ЕУ, иако министерот за информатичко ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дамјан Манчевски, министер за информатичко општество и администрација вчера гостуваше во емисијата „Печат на неделата“ каде што говореше за состојбата со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сведокот Ана Камчева на денешната расправа за случајот „Рекет“, објасни дека обвинетиот Бојан Јовановски имал блиски односи со министерот за внатрешни работи, ...
сите 755 | | | веќе видена

Изборот е едноставен, или Заев прифаќајќи ги амандманите на законот за јазици ќе го почитува правото и Уставот, или ќе продолжи да биде пречка за правдата, ...
сите 258 | | | веќе видена

Претседателот на Уставниот суд Сали Мурати во изјава за медиумите денеска во Тетово потенцира дека нема да се коментира предметот околу Законот за помилување ...
сите 388 | | | веќе видена

Извори од Владата велат дека наместо да се лицитра со датумот за ратификација на Протоколот за членство во НАТО, сега е момент партиите да гласаат за Законот. ...
сите 202 | | | веќе видена

Од кога тоа Ново Нордиск произведува сомнителен инсулин и од кога тоа Данска е всушност Турција?Документите тоа го говорат, а Министерството за здравство и ...
сите 108 | | | веќе видена

Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљановска.  Прекршен е членот 71 ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Давитковски до Манчевски: Реформи се донесуваат на почеток од мандатот, не на крај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: