По 48 часа блокада продолжи евакуацијата од опколените населби кај Алепо


9 копии

Сиријците евакуирани од опколените населби во реонот на Алепо денеска го продолжија своето патување, откако два дена беа блокирани во автобуси, соопшти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дел од 16-те автобуси блокирани во двете транзитни зони во близина на Алепо го продолжија патот, изјави директорот на Центарот со седиште во Лондон, Рами Абдел ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стотина Сријци кои се евакуирани од повеќе опколени градови, денеска се заглавени на контролен пункт под контрола на бунтовниците, каде неколку десетици нивни ...
| | веќе видена | слични
5 копии
10 копии
5 копии

Се очекува повеќе од 3.000 луѓе да бидат евакуирани од четири сириски села во рамки на договор за префрлање на жителите, јави телевизијата Ал-Манар. ОН не го ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Бесконечни реплики и контрареплики и грешно рецитирање поезија ги одбележуваат дискусиите за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски во изминативе две ...
сите 535 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев денеска писмено побара од претседателот на Собранието Талат Џафери да одреди термин за тематски ...
сите 178 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ го исплати долгот кон Дојче Банка во висина од 77,3 милиони евра, а јавниот долг го намали за 31,4 милиони евра во однос на првиот ...
сите 105 | | | веќе видена

-Безбедност на нас младите ни е важна, за нашата безбедност како што се грижат нашите родители, треба да се грижи и полицијата. Поимот полициска бруталност ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По 48 часа блокада продолжи евакуацијата од опколените населби кај Алепо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: