Стивен Хокинг ќе патува во вселената

Познатиот британски научник Стивен Хокинг ќе патува во вселената откако Ричард Бренсон му понуди место во вселенскиот брод на Virgin Galactic. Во ТВ-емисијата „Good Morning Britain“ Хокинг изјави дека никогаш не ни сонувал за тоа дека ќе биде способен да патува во вселената, но кога му било понудено местото тој веднаш прифатил, пренесува Independent. „Откако моите три деца ми донесоа голема ...

⇐ DailyКајгана ⇒