„ВИКИЛИКС“: ЦИА има нова програма за кибер шпионажа

Објавувањето на најновите сознанија на „Викиликс“ следуваат откако денеска шведското Јавно обвинителство соопшти дека донело одлука за прекин на истрагата против нејзиниот основач Џулијан Асанж, во врска со обвинувањата за силување „Виклиикс“ денеска објави дека американската Централна разузнавачка агенција

⇐ DailyТелеграф ⇒