(ВИДЕО) ПРЕД ГРАНИЦАТА СО РУСИЈА: Американски тенкови и оклопни возила пристигнуваат во Полска

Американски тенкови и оклопни возила со повеќе од 3 000 војници почнаа утрово да пристигнуваат во Полска, а тие претставуваат дел од одговорот на американскиот претседател Барак Обама на загриженост на НАТО сојузниците поради Русија, јави БиБСи. First #American #tanks arrive to #Poland , - video https://t.co/cqEacoJsMQ pic.twitter.com/WoNJpwuS91 — 112 News (@112NewsFeed) January 10, 2017 Во ...

⇐ DailyФактор ⇒