Трамп не му дозволи на новинарот на Си-Ен-Ен да му постави прашање

-Нема да ти дозволам да поставиш прашање. Вие правите лажни вести, му кажа Трамп на новинарот, пренесуваат британските медиуми. Трамп жестоко ја критикуваше оваа американска телевизиска мрежа заради начинот на кој известуваше околу наводното руско мешање во претседателските избори во САД, што придонесе за неговата победа, потсетуваат британските медиуми. Новиот шеф на Белата куќа додаде дека ...

⇐ DailyКурир ⇒