Русија го предупреди САД: Нема преговори за нападите во Сирија

Русија ја предупреди коалицијата предводена од САД во борбата против ИСИС, дека на нивните авиони ќе гледа како на непријатели, откако тие денеска за прв пат соборија сиријски борбен авион на армијата на Башар Ал-Асад, кој пак е поддржуван од Владимир Путин. Русија, главниот сојузник на сириската влада соопшти дека ја прекинува комуникацијата со САД, која што имаше за цел да спречи воздушни ...

⇐ DailyНова ТВ ⇒