Во извештаите има и компромитирачки материјал за Трамп, тврди Си-Ен-Ен

Доверливи документи што минатата недела му беа доставени на Барак Обама и на Доналд Трамп, содржат и наводи дека руски оперативци тврделе дека имаат компромитирачки лични и финансиски пдоатоци за Трамп, објави Си-Ен-Ен. Тие наводи биле претставени на две страници со извештај за руското хакирање за време на претседателските избори во 2016 година. ФБИ сега го истражува нивниот кредибилитет и ...

⇐ DailyСител ⇒